AKCJA KATOLICKA W NIECZAJNEJ – DZIAŁAMY

Trudny czas pandemii nie zagasił ducha modlitwy i działania w naszym oddziale Akcji Katolickiej. Na uroczystość Wszystkich Świętych i listopadowe wypominki przygotowaliśmy okolicznościową chryzantemową dekorację z wymownym hasłem MEMENTO MORI, jakże aktualnym w każdym czasie życia człowieka. W Święto Odzyskania Niepodległości dekoracja wzbogaciła się o biało-czerwoną flagę.

Uroczystość Chrystusa Króla zgromadziła nas na Mszy Świętej – sumie. Tradycyjnie nasi członkowie zadbali o oprawę liturgiczną Eucharystii. Ks. proboszcz Stanisław Bieleń ofiarował owoce Mszy św. za Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Nieczajnej.

Nasze kolejne dzieła: artystyczne to przygotowanie dekoracji adwentowej z przesłaniem NABIERZ ODWAGI I OCZEKUJ PANA i modlitewne – udział w codziennych roratach.

Po adwencie nadszedł czas świąt Bożego Narodzenia. W odpowiedzi na apel ks. biskupa Andrzeja Jeża przygotowaliśmy nie jedną, a dwie szopki: tradycyjnie w świątyni i po raz pierwszy przed kościołem. Obie – rozświetlone – cieszą oko i przyciągają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Także wystrój świąteczny w całej świątyni jest naszego autorstwa.

Wszystkie nasze działania mają jeden cel – jak największą chwałę Bożą.

Irena Klich
                                                                                                          POAK Nieczajna

AKCJA KATOLICKA W NIECZAJNEJ – DZIAŁAMY Przygotowaliśmy okolicznościową chryzantemową dekorację z wymownym hasłem MEMENTO MORI, dwie szopki: tradycyjnie w świątyni i po raz pierwszy przed kościołem. (Fotogaleria)