ŻEGNAMY KS. PRAŁATA JÓZEFA POREMBĘ

Ks. Poremba od 1980 roku przez 40 lat służył parafii w Dąbrowie Tarnowskiej, w tym przez 28 lat jako jej proboszcz i dziekan dekanatu dąbrowskiego. Był inicjatorem powstania w Dąbrowie Tarnowskiej stacjonarnego Hospicjum, ochronki dla dzieci, kuchni dla ubogich „Betania”, kaplicy w Oleśnicy, kaplicy cmentarnej, parafialnego ośrodka sportu i rekreacji oraz wielu akcji, festynów i pikników charytatywnych. Był organizatorem licznych pielgrzymek, konkursów, spotkań opłatkowych. Zainicjował coroczny Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Był asystentem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, ale jako dziekan uczestniczył w wielu uroczystościach stowarzyszenia w całym dekanacie. Do stolicy dekanatu za czasów Ks. Prałata garnęli się wszyscy.

W 2008 roku Ks. Prałat przeszedł na zasłużoną emeryturę. Był kapelanem w dąbrowskim Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej. Do końca swej posługi kapłańskiej aktywnie uczestniczył w pracy duszpasterskiej parafii.

Eucharystii w kościele parafialnym, jak i ceremonii pogrzebowej na cmentarzu przewodniczył ks. biskup Stanisław Salaterski. Jednym z celebransów był nasz asystent diecezjalny ks. dr Jan Bartoszek. Dąbrowa Tarnowska pożegnała pasterza, który kochał swoich parafian, służąc niestrudzenie, ofiarnie i z pokorą chorym, ubogim, samotnym, potrzebującym. Mąż modlitwy, miłośnik Eucharystii, żarliwy czciciel Maryi, ofiarny spowiednik, niestrudzony budowniczy, świadek miłosierdzia – w swoim kapłaństwie szczęśliwy.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczył również Zarząd Rady Dekanalnej: Andrzej Łoboda, Józef Wojtyto, Jadwiga Kozłowska i Irena Klich.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.

Irena Klich
                                                                                              Rada Dekanalna
                                                                                              Dąbrowa Tarnowska

Akcja Katolicka z terenu Powiśla Dąbrowskiego wielkim bólem pożegnała w środę, 25 listopada 2020 roku, ks. Prałata Józefa Porembę. Ks. Prałat odszedł do domu Ojca w niedzielę, 22 listopada. (Fotogaleria)