Akcja Katolicka dołącza do sztafety modlitewnej w intencji Biskupa Nominata – ks. Artura Ważnego

Szczęść Boże!

Czcigodni członkowie Akcji Katolickiej.

12 grudnia 2020r., w samo południe, otrzymaliśmy informację, że Ksiądz Artur Ważny będzie nowym biskupem pomocniczym w diecezji tarnowskiej. Ta informacja wywołała sztafetę  modlitwy w intencji Księdza Biskupa Nominata Artura Ważnego. Inicjatywa obejmuje niemalże cały styczeń począwszy od piątku 1 stycznia 2021 roku do 30 stycznia 2021 roku, do dnia przyjęcia sakry biskupiej.

Wybrałem dla członków Akcji Katolickiej poniedziałek 25 stycznia 2021 roku i zachęcam wszystkich członków Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, do wspólnej modlitwy i postu w intencji Księdza Artura Ważnego. W tym dniu w szczególny sposób obejmijmy modlitwą Biskupa Nominata, dołączając do tego wybraną przez siebie formę postu, ofiarowaną również w intencji ks. Ważnego. Dzień modlitwy zakończmy odmówieniem litanii do św. Józefa.

Ks. Ważny jest człowiekiem, który w mniejszy lub większy sposób dotknął chyba każdego w naszej diecezji. Katecheta, wikary, spowiednik, współtwórca i pierwszy opiekun duchowy duszpasterstwa małżeństw niepłodnych, opiekun rodziców po stracie, współtwórca „Alegorii”, duszpasterz młodzieży, rekolekcjonista, wieloletni asystent Szkoły Nowej Ewangelizacji, w końcu Ojciec Duchowny Kapłanów Diecezji Tarnowskiej. Teraz przed Biskupem nowe zadania dla dobra Kościoła i dlatego przyjmijmy zaproszenie do modlitwy.

Robert Rybak
Prezes DIAK