Inscenizowana Droga Krzyżowa w Krużlowej

W niedzielę po zakończeniu rekolekcji, dnia 23 marca 2024 r parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krużlowej przeżywała szczególne misterium Męki Pańskiej.  Dorośli parafinie wraz z grupą młodzieżową ze szczególnym udziałem członków Akcji Katolickiej przygotowali.
Pierwsza część rozpoczęła się w górnym kościele  ukazując pasję naszego Zbawiciela, wskazując na okazane całemu rodzajowi ludzkiemu miłosierdzie Boże wypływające  z Jego ofiary krzyżowej. Po zakończeniu przedstawienia w świątyni tłumnie zgromadzeni wierni uczestniczyli w plenerowej  drodze krzyżowej złączonej ze wspaniałą inscenizacją  ostatnich  chwil ziemskiego życia Pana Jezusa i ustanowieniem leczącego sakramentu pokuty i pojednania.
Stało się tradycją, że w naszej parafii co roku obywa się inscenizowana droga krzyżowa.  W tym roku odbyła się 17 raz .

Elżbieta Obrzut
Prezes POAK w Krużlowej