Prośba do członków Akcji Katolickiej o modlitwę

Tarnów,  20.10.2020

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami niepokojących i zatrważających zdarzeń, związanych z protestami aktywistów, którzy profanują nasze świątynie i pomniki, protestując swoje niezadowolenie z wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który opowiedział się po stronie życia. Stanowczo taki rodzaj protestu potępiamy. Jako członkowie Akcji Katolickiej z trwogą spoglądamy na te nienawistne zachowania i zastanawiamy się co możemy zrobić.

Dlatego wszystkich członków Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej zapraszam do wspólnej modlitwy błagalnej w intencjach całego Kościoła i naszej umiłowanej Ojczyzny. Sytuacja pandemiczna niestety nie pozwala nam się gromadzić na wspólną modlitwę, ale możemy się modlić we własnym domu i tworzyć wspólnotę członków Akcji Katolickiej modlących się w tym trudnym czasie.

Odpowiadając na apel biskupów, w którym proszą o modlitwę o pokój społeczny i ochronę życia, zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich członków Akcji Katolickiej naszej diecezji o włączenie się w tę inicjatywę. Począwszy od 1 listopada br. o godz. 20.30 każdego dnia rozpocznijmy we własnym domu, sami lub w gronie rodziny odmawianie części różańca przewidzianego na dany dzień w określonych intencjach, dodając także swoje. Zachęcam także tych którzy mogą, do postu o chlebie i wodzie w każdy piątek listopada.

Niech ta modlitwa do Maryi i umartwienie w postaci postu, będą odpowiedzią członków Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej na to co się dzieje w naszej Ojczyźnie.

Bardzo prosimy o rozpowszechnienie wśród członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej tej informacji.

Robert Rybak                             Ks. dr hab. Jan Bartoszek
            Prezes AKDT                               Asystent Kościelny AKDT

Modlitwa o pokój społeczny i ochronę życia