POAK przy Parafii św. Heleny w Nowym Sączu świętował Srebrny Jubileusz Akcji Katolickiej w Diecezji Tarnowskiej.

08.09.2020r. w Uroczystość  Narodzin  Najświętszej Maryi Panny Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii św. Heleny w Nowym Sączu świętował Srebrny Jubileusz [25-cio lecia] wznowienia Akcji Katolickiej  w Diecezji Tarnowskiej. Stowarzyszenie to reaktywował  dekretem abp. Józef Życiński w dniu 08.09.1995 r. Członkowie Parafialnego Oddziału AK i  parafianie wraz z naszym nowym Asystentem Księdzem mgr Łukaszem Ruchała i wikariuszem  Księdzem mgr Dariuszem Borek o godzinie 18-tej czynnie uczestniczyli w uroczystej Mszy św. Włączyli się aktywnie w liturgię Mszy św. w czasie Najświętszej Ofiary prosiliśmy by Maryja była dla nas wzorem zawierzenia Bogu w każdej chwili naszego życia, a także o błogosławieństwo i potrzebne dary i łaski na dalsze lata służby Kościołowi.

Ksiądz Asystent Łukasz Ruchała wraz z ks. Dariuszem Borek koncelebrując Mszę  św.  wraz z członkami POAK oraz zgromadzonymi parafianami dziękowali Bogu za lata działalności Stowarzyszenia w Diecezji i naszej parafii prosząc za zaangażowanych, „aby nie ustawali w ofiarnej Służbie dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny….” Na zakończenie Uroczystości Prezes POAK odczytała zawierzenie w duchu wiary i miłości Akcji Katolickiej w naszej Diecezji i Parafii  Matce Bożej.

Po Mszy św. Ks. Asystent poświęcił i wraz z  P. Prezes  wręczyli wszystkim członkom POAK i osobom współpracującym ze Stowarzyszeniem  pamiątkowe  obrazki Św. Jana Pawła II. Jako podziękowanie za apostolską działalność dla dobra parafii i Kościoła. Następnie przeszliśmy na plebanię, gdzie odbyło się spotkanie Formacyjne i wspólna agapa. Dziękuję księżom celebransom, naszemu ks.  Asystentowi i członkom POAK słowami BÓG ZAPŁAĆ ….SZCZĘŚĆ BOŻE.

Prezes POAK Bogusława Pietrzak

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii św. Heleny w Nowym Sączu świętował Srebrny Jubileusz [25-cio lecia] wznowienia Akcji Katolickiej w Diecezji Tarnowskiej. (Fotogaleria)