XX- LECIE POAK PAR. MATKI BOŻEJ NIEPOKALANEJ W NOWYM SĄCZU 31 maja 2020r.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego oddział Akcji Katolickiej działający przy parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu obchodził  XX – lecie istnienia. Został erygowany Dekretem Biskupa Tarnowskiego dokładnie przed dwudziestu laty, w dniu 31 maja 2000r.

Warto nadmienić, że już wcześniej, przed formalnym powołaniem oddziału, od połowy lat 90-tych działała nieformalna grupa założycielska AK, organizując m.in. wypoczynek dla dzieci tzw. „Wakacje z Bogiem”.

Mszy św. dziękczynno – błagalnej,  w podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla członków POAK i ich rodzin, przewodniczył ks. Czesław Paszyński, proboszcz parafii, a zarazem kustosz Sanktuarium św. Rity. Koncelebransami byli: ks. prałat Kazimierz Markowicz, ks. Andrzej Faron – Asystent kościelny POAK i ks. Paweł Przybyło.

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej włączyli się w oprawę liturgiczną, czytając Słowo Boże, śpiewając psalm responsoryjny i przyzywając Ducha Świętego w średniowiecznej sekwencji. W modlitwie wiernych  wypraszali darów Ducha Św. dla biskupów i prezbiterów, szczególnie dla księży asystentów AK, dla rządzących, dla podejmujących trud wychowawczy, dla prześladowanych za wiarę, dla przeżywających różne trudności i kryzysy, wreszcie dla członków AK.

W darze ołtarza członkowie POAK ofiarowali ornat patriotyczny z wizerunkiem św. Jana Pawła II, Patrona Akcji Katolickiej w Polsce.

Bożena Kwitowska
Prezes POAK par. MBNiepokalanej w Nowym Sączu

XX-lecie POAK w nowosądeckiej parafii Matki Bożej Niepokalanej. Zdj. Bożena Kwitowska. ( Fotogaleria )