Peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w parafii pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinie

„OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI”
W środę 27.05.2020 r. przeżywaliśmy uroczystość nawiedzenia naszej parafii przez relikwie i obraz św. Jana Pawła II. Było to bardzo doniosłe wydarzenie dla całej wspólnoty parafialnej. Przypadło ono w szczególnym i trudnym dla nas czasie epidemii koronawirusa. Te okoliczności jeszcze bardziej zmotywowały parafian do modlitwy o ustanie epidemii szczególnie przez wstawiennictwo naszego świętego.

Relikwie zostały uroczyście wniesione w procesji przez przedstawicieli Akcji Katolickiej do kościoła, gdzie odbyła się Msza Święta, którą odprawił ksiądz proboszcz Bogusław Czech. Członkowie AK wzięli czynny udział w tym wydarzeniu przygotowali liturgię słowa, program modlitw, w którym znalazł się też montaż słowno-muzyczny złożony z przemówień Świętego Jana Pawła II. Udział w peregrynacji był dla członków AK i parafian ze Straszęcina wielkim przeżyciem.

Program peregrynacji relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II w parafii pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinie

18.00 PROCESYJNE WPROWADZENIE RELIKWII I OBRAZU, MSZA ŚWIETA
19.00 MODLITEWNY MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY O ŚW. JANIE PAWLE II
20.00 MODLITWA RÓŻAŃCOWA
20.30 NABOŻEŃSTWO Z PRZEDSTAWIENIEM PRÓŚB I PODZIĘKOWAŃ WIERNYCH
21.00 APEL JASNOGÓRSKI

Na zakończenie przemówił do nas Święty Jan Paweł II słowami:

po czym zaśpiewano „Barkę”, ulubioną pieśń Ojca św. Parafianie, którzy nie mogli bezpośrednio uczestniczyć w uroczystościach w kościele, łączyli się duchowo poprzez transmisję internetową. Dzień ten na długo pozostanie w sercach wszystkich parafian.

.

Peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II w parafii pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinie 27 maja 2020 „OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI” ( Fotogaleria )

.

Komentowanie jest wyłączone