Nawiedzenie relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II w Barcicach

Witamy Cię Święty Janie Pawle II tu w naszej świątyni,
  otocz nas swoją troską,  wspieraj nas i błogosław ….

Wielkim świętem dla Członków Akcji Katolickiej i mieszkańców parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Barcicach było nawiedzenie relikwii i obrazu Świętego Jana Pawła II. Po uroczystym wprowadzeniu Wyjątkowego Gościa powitał ks. Proboszcz  Andrzej Kędryna -Asystent Dekanalny Akcji Katolickiej.  Uroczystości rozpoczęły się  21 maja Nabożeństwem Majowym . O godz.  18 rozpoczęła się msza święta,  której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże ks.  Proboszcz. Koncelebransami  byli  ks. Prałat Stanisław Dziekan, ks. Henryk Franczyk oraz  rodak ks. Andrzej Tokarczyk, misjonarz z Rwandy. Kaznodzieja w homilii wspominał niektóre wydarzenia z życia Świętego Jana Pawła II . „ Ten Wielki Święty był herosem modlitwy, z której czerpał siły na każdym etapie swojego pięknego życia. Każdą wolną chwilę wykorzystywał do tego, aby zwrócić myśl do Pana Boga i zaczerpnąć ze źródła niewyczerpanej mądrości i miłości”. Przypomniał też słowa Świętego Jana Pawła II, który mówił, że „ prawdziwym przyjacielem jest ten, w obecności którego człowiek staje się lepszym. Dlatego właśnie nieustannie i niezmordowanie Święty Papież wskazywał na Chrystusa, jako niezawodnego i najlepszego przyjaciela człowieka”. Po Mszy św. członkowie Akcji Katolickiej prowadzili czuwanie modlitewne,  które zakończyło się o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.  Podczas czuwania  modliliśmy się o liczne,  święte powołania do służby Bożej,  potrzebne łaski i orędownictwo świętego Jana Pawła II.  W modlitwie różańcowej  polecaliśmy prośby i podziękowania złożone przez wiernych. Każdy z parafian mógł oddać cześć naszemu świętemu Patronowi, Przyjacielowi prowadzącemu do świętości.

Następnego dnia przez cały dzień w obecności relikwii i obrazu św. Jana Pawła II trwała osobista modlitwa wiernych, którzy licznie nawiedzali kościół.
Zakończenie peregrynacji  rozpoczęło się o godz. 16:00 nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Nabożeństwem Majowym . Następnie pod przewodnictwem ks. Proboszcza  została odprawiona Msza święta . W kazaniu ks. Andrzej powiedział „Dzięki tej szczególnej obecności – w widzialnych znakach relikwii i obrazu tego Wielkiego Świętego mieliśmy okazję, niejako dotknąć na nowo Jego życia, przypomnieć sobie Jego naukę i spojrzeć na swoje życie w świetle Jego pięknego życia. Święty Jan Paweł II wołał: Otwórzcie drzwi Chrystusowi na oścież! Nie troszeczkę, nie tylko w jakiś wycinku swojego życia, tam gdzie nie będzie niczego wymagał, zmieniał, naprawiał. Nie trzeba się bać, nie trzeba się lękać otwierać drzwi Chrystusowi na oścież, na całość, aby wszedł ze swoją mocą i łaską do całego życia. Tylko wtedy nasze życie będzie szczęśliwe i owocne, takie, jak było życie Świętego Jana Pawła II”.

„ Pan kiedyś stanął nad brzegiem ….dziś wypłyniemy już razem” rozbrzmiewały słowa ulubionej pieśni Świętego. Do radosnego świętowania włączyła się grupa młodzieżowa z naszej parafii. Najłaskawszy i Dobry Boże, z głębi serca dziękujemy Ci za ukazany w osobie  św. Jana Pawła II promienny dar pełni człowieczeństwa i świętości, przemawiający do dzisiejszego człowieka.       Spraw, abyśmy przyjmując jego naukę, naśladując przykład cnót wśród ludzi kształtowali cywilizację miłości.

Święty Janie Pawle II- Patronie Akcji Katolickiej dziękujemy, broń nas, wstawiaj się za nami.

Po mszy świętej  obraz i relikwie Św. Jana Pawła II zostały zabrane przez członków Akcji Katolickiej do Łomnicy Zdroju.

Anna Jakubowska