Grybowskie mamy przed obrazem Matki Przedziwnej

Matka Przedziwna Grybowska Pani

Z okazji jednego z najpiękniejszych dni w roku – Dnia Matki, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wraz z Kręgami Kościoła Domowego zaprosili wszystkie mamy z naszej parafii na wspólną modlitwę przy obrazie Matki Przedziwnej.

Obraz jest w naszej parafii już od ponad czterystu lat, bo od tylu właśnie działa Bractwo Różańcowe. Tekst modlitewnej adoracji przygotowała i interpretowała Prezes POAK, a przepiękne pieśni wykonał zespół muzyczny składający się z mam. Podziękowałyśmy dobremu Bogu za naszą Matkę Niebieską, którą zostawił nam Jej ukochany Syn- ,, …Oto Matka Twoja…”. Następnie uczciłyśmy pieśnią i poezją wszystkie mamy z naszej parafii i na całym świecie. Na zakończenie wspólnej modlitwy zawierzyłyśmy siebie, naszych mężów i  dzieci oraz nasze rodziny Matce Przedziwnej, prosząc, by prowadziła nas i wspomagała w powołaniu, byśmy potrafiły prowadzić swoje rodziny do świętości.

Każda z mam na prośbę organizatorów tego modlitewnego czuwania  przyniosła  róże, które wraz  z aktem zawierzenia złożyłyśmy przed obrazem Matki Przedziwnej, naszej najukochańszej grybowskiej Pani. Mamy włączyły się również w liturgię Mszy świętej. Wszystko na chwałę Bogu i Matki Najświętszej oraz ku pożytkowi bliźniego.

Króluj nam Chryste!

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej modlitewnej adoracji, a mamom za liczny udział i przepiękne róże dla naszej grybowskiej Matki.

Prezes POAK
Barbara Machaczek