Podziękowanie za otrzymane przez Akcję Katolicką Diecezji Tarnowskiej relikwie Świętego Jana Pawła II

11 lutego 2019 roku w święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przedstawiciele Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej: Barbara Hałas i Robert Rybak wspólnie z Asystentem Diecezjalnym Księdzem Janem Bartoszkiem uczestniczyli  w spotkaniu z Jego Eminencją Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Udaliśmy się do Krakowa, aby podziękować za otrzymane przez Akcję Katolicką relikwie naszego Patrona Świętego Jana Pawła II, które już od 18 maja będą peregrynować po wszystkich Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej naszej diecezji. Wręczyliśmy księdzu kardynałowi pisemne podziękowanie, kwiaty oraz album „Relikwie i relikwiarze Diecezji Tarnowskiej”.  Ksiądz kardynał ofiarował dla Akcji Katolickiej z podpisaną dedykacją album o Janie Pawle II.

Ponadto ksiądz kardynał powiedział do Tarnowskiej Akcji Katolickiej; „Akcja Katolicka w waszej diecezji jest dynamiczna i się rozwija i jest bardzo potrzebna. Jest potrzebna ludziom świeckim, ale jest także potrzeba duchowieństwu. Uważam, że pielgrzymowanie relikwii Jana Pawła II po diecezji jeszcze bardziej zaowocuje zdynamizowaniem Akcji Katolickiej i równocześnie przyczyni się do mocniejszej pracy duszpasterskiej. Niech Pan Bóg błogosławi. Sursum Corda, tak jak zawsze wspominam zawołanie Ojca Świętego spod krokwi w Zakopanem, a także zawołanie które stało się programem apostolskim Jana Pawła II – nie lękajcie się, otwórzcie się i otwierajcie Wasze serca, a także domy i parafie dla Chrystusa. Szczęść Boże”!

Robert Rybak