Nowy Oddział Akcji Katolickiej w Tropiu

1 lutego 2019 roku w parafii p.w. św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta w Tropiu odbyło się erygowanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Mszy świętej przewodniczył i wygłosił Słowo Boże ks. dr Jan Bartoszek – Asystent Kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Koncelebransem był ks. proboszcz Andrzej Piórek- opiekun parafialny AK. Kaznodzieja w homilii powiedział do zebranych : „  Serce jest symbolem miłości, ale jest też warunkiem życia. To ono swoją systematyczna pracą ożywia organizm, ale może być też serce z kamienia. Co miesiąc  w pierwszy piątek gromadzimy się aby kształtować nasze serca według Serca Jezusowego. To sam Jezus nas formuje na tyle na ile pozwolimy Mu się formować. W przypowieści opisanej na kartach Ewangelii Jezus uczy nas cierpliwości i zaufania. Nie wszystko jednak od nas zależy. Ale czy my za bardzo nie liczymy na siebie? Jezus powiedział jasno że  drzewo poznaje się po owocach. Akcja Katolicka to jedno z drzew w ogrodzie Tarnowskiego Kościoła. Niech owoce tego drzewa będą piękne i dobre, aby wielu chciało nie tylko z nich korzystać, ale również mieć udział w pielęgnowaniu tego drzewa” . Na zakończenie ks. Asystent życzył nam, „ by nasze pragnienie większego zaangażowania w życie parafii Bóg nagrodził obfitością swoich łask, byśmy nie lękali się i mieli świadomość, że Jezus jest bramą, która prowadzi do Ojca.”

Po uroczystej Mszy św. na dalszą  część spotkania udaliśmy się wraz z Kapłanami na plebanię. Słowami Bóg zapłać dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania naszego POAK

Barbara Dziura