Dekanalne spotkanie opłatkowe w Nawojowej

Jezuniu mój najsłodszy
Tobie oddaję się
O Skarbie mój najdroższy
Racz wziąć na własność mnie

Styczeń to czas spotkań noworocznych, toteż 23 stycznia 2019 roku w Nawojowej odbyło się spotkanie dla członków AK  dekanatu Nowy Sącz – Wschód. Do Nawojowej zostali zaproszeni ks. dr Jan Bartoszek – asystent diecezjalny Akcji Katolickiej oraz członkowie z parafii pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu oraz Narodzenia Matki Bożej z Królowej Górnej, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamionce Wielkiej. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00. Wszyscy przybyli goście uczestniczyli w nowennie do MB Nieustającej Pomocy, a następnie we mszy świętej, którą celebrował ks. dr Jan Bartoszek i proboszcz parafii Nawojowa ks. Henryk Madziar. W homilii, skierowanej do obecnych,  ks. Jan podkreślił znaczenie działania AK dla jedności z Bogiem i Kościołem oraz przekazał życzenia noworoczne wszystkim zebranym. Druga część spotkania odbyła się na starej plebanii, gdzie przygotowano salę spotkań dla grup działających przy kościele. Ksiądz proboszcz Henryk Madziar przywitał zebranych, życząc miłego pobytu oraz owocnego roku 2019. W spotkaniu uczestniczył również wójt gminy Nawojowa – dr Stanisław Kiełbasa, który w swoim wystąpieniu przybliżył zebranym historię powstania Nawojowej  i przekazał życzenia noworoczne.

Członkowie AK przygotowali poczęstunek.  Pomoc swoją zaoferowała również firma cukiernicza „Grześ”. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze na rozmowie przy stole i śpiewie kolęd przy akompaniamencie pana Mariana Borka – organisty z Frycowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli do Nawojowej, aby wspólnie spędzić  czas na kolędowaniu i przyjacielskich rozmowach.Niech Maryja, patronka wszystkich naszych parafii błogosławi nam każdego dnia w 2019 roku, a Jezus nowonarodzony pozostanie z nami i wspiera wszystkie nasze działania.

Matuchno – my z Tobą tam w niebie
Spocząć pragniemy