Światowy Dzień Chorego – POAK W Grybowie z wizytą w Zakładzie Opieki Leczniczej- Caritas

„Cierpienie jest po to, ażeby wyzwalać miłość”
św. Jan Paweł II

11 lutego br. z inicjatywy Prezes Barbary Machaczek, przy udziale wielu wspaniałych osób, odwiedziliśmy ludzi starszych i schorowanych w naszym Zakładzie Opieki Leczniczej- Caritas. Dyrektorem tego ośrodka jest ksiądz Prałat Paweł Bobrowski. Do współpracy zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola Parafialnego im. ,,Świętych dzieci fatimskich, Hiacynty i Franciszka” oraz dzieci z przedszkola, z Kąclowej, gdzie uczy prezes, które wykonały piękne pamiątkowe serduszka, na których zamieściliśmy okazjonalne życzenia. Dla naszej inicjatywy udało nam się również  pozyskać młodzieżowy zespół muzyczny z Siołkowej, który uświetnił naszą modlitwę  pięknymi pieśniami. Spotkanie rozpoczęliśmy w kaplicy ZOL-u o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, której przewodniczył nasz Asystent kościelny ksiądz Prałat Proboszcz Ryszard Sorota. Modlił się w intencji wszystkich osób chorych starszych, samotnych i opuszczonych, skazanych na bezsilność, żyjących w lęku i niepewności o przyszłość.  Za umierających, by nikt nie zmarnował łaski cierpienia duchowego,  fizycznego, by męka Jezusa Chrystusa dla nikogo nie była daremna, by chorzy potrafili wypełniać wolę Bożą poprzez cierpliwe dźwiganie codziennego krzyża.

Następnie odbył się koncert dla osób chorych, ale dzięki Bogu jeszcze chodzących, które wspólnie z nami modliły się w kaplicy Caritasu.

Osoby leżące odwiedziliśmy w pokojach, zostawiając im pamiątkowe serduszka i wspólnie z nimi śpiewając pieśni maryjne. Nie obyło się bez wzruszeń i łez.  Wszyscy pensjonariusze oraz dyrekcja i obsługa zostali poczęstowani pączkami, które upiekła mama jednego z przedszkolaków.  Dla dyrektora ZOL-u i  osób zajmujących  się na co dzień chorymi za ich trudną, ale pełną miłości i poświęcenia pracę, przygotowaliśmy pamiątkowe podziękowania.

To spotkanie dało nam wszystkim: starszym, młodszym i zupełnie młodym inspirację , aby się choć na chwilę zatrzymać się w tym pędzie dzisiejszego świata, wzruszyć i uruchomić działanie.

Życzymy chorym powrotu do zdrowia, wiary, ufności i cierpliwości potrzebnej w pokonywaniu swojej choroby.

Sekretarz  Wiesław Machaczek