Świąteczny czas w Czarnym Potoku k/Łącka

Bóg się rodzi w Betlejemskim Żłóbku, ale również w sercach członków POAK zebranych w  Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Czarno-Potockiej Pani.
W sobotę 19.01.2019r o godz.10.00 młodzież z naszej parafii prowadziła adorację Dzieciątka Jezus, grając i śpiewając kolędy. Następnie po odsłonięciu Cudownego Obrazu odbyła się Msza Św. w intencji POAK i zaproszonych gości oraz dzieci z Ochronki prowadzonej przez Siostry Zakonne, którym z całego serca dziękujemy za ich otwartość  na nasze potrzeby i okazywaną życzliwość . Dzieci w poprzednich latach przygotowywały nam Adorację Żłóbka.  Mszę Św. celebrowali zaproszeni Kapłani z Łącka: Ks. Proboszcz i ks. Prałat oraz Ks. Władysław – Asystent POAK w Czarnym Potoku, który wygłosił homilię. We Mszy Św. uczestniczył Poczet Sztandarowy z naszej Parafii. Czytaniem i modlitwą wiernych zajęli się członkowie POAK  w Czarnym Potoku. Po zakończeniu Mszy Św. wszyscy obecni zaproszeni goście spotkali się w Domu Parafialnym. Kapłani wprowadzili nas modlitwą w czas Bożego Narodzenia, a Pani Wiceprezes Bożena Kwitowska czytała słowa Pisma Świętego. Nadszedł czas łamania się opłatkiem, wspólnym poczęstunkiem  i dalszym kolędowaniem.

Naszą wdzięczność kierujemy do  naszych gości:  Pani Wiceprezes IAK w Tarnowie –Bożeny Kwitowskiej z mężem, Kapłanów i  byłego Pana Wójta Gminy Łącko, POAK  z Łącka, Starego Sącza na czele ze swoimi Prezesami i POAK z Czarnego Potoku, Sióstr Zakonnych, naszych Panów Szafarzy, Pracowników Gospodarczych, Pana Organisty, który muzyką i śpiewem wraz z ks. Władysławem i członkiem AK uświetnił nasze kolędowanie, Kolędników z gwiazdą i turoniem. Członkowie POAK w Czarnym Potoku zaangażowali  się w życie parafii. Święta Bożego Narodzenia to święta miłości  i tę dobroć i miłość można odczuć na co dzień wypełniając swoje zadania.

Święta uczciliśmy również przez udział Pocztu Sztandarowego w czasie Mszy Świętych w Pasterkę i w Boże Narodzenie. Przygotowaliśmy  żywą szopkę, wypożyczając zwierzęta na okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, była to atrakcja dla parafian i gości.
W okresie Świąt Bożego Narodzenia, z muzyką i śpiewem kolęd składając życzenia, odwiedziliśmy kilka osób chorych w parafii, ofiarując im drobny upominek, uśmiech  i radość serca, co sprawiło chorym przyjemność.   Natomiast Święto Trzech Króli uczciliśmy przygotowując i angażując  się wraz z parafianami w Orszak Trzech Króli wg scenariusza naszego Ks. Proboszcza.

Na początku Nowego Roku 2019 składamy wszystkim życzenia dobrego zdrowia, miłości, obfitości Łask Bożych, błogosławieństwa Świętej Rodziny na każdy dzień i wytrwałości w wykonaniu podjętych zadań w tym Nowym Roku, a zarazem składamy podziękowanie wszystkim Kapłanom, Siostrom Zakonnym i współpracownikom, członkom POAK za serdeczne słowa, wsparcie, za wspólny cel naszego działania. Zapraszamy do pielgrzymowania do naszego Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Czarno- Potockiej Pani. Rozpoczęła się budowa nowego  Sanktuarium, które będzie wotum wdzięczności Matce Bożej za wszystkie łaski tu wyproszone, składając ofiarę wdzięczności. Tu się modlimy: dziękujemy, przepraszamy i prosimy o pomoc, o wstawiennictwo w naszych potrzebach,  bo gdzie pójdziemy i gdzie ratunku szukać będziemy, gdzie nam będzie lepiej jak nie mu mamy, która wszystko rozumie, ból uśmierzy, obdarzy radością serca i  otoczy miłością. Nasi wspaniali kapłani są mili, życzliwi i pełni poświęcenia pracują dla naszej wspólnoty parafialnej, prowadząc nas Drogą Bożą przez życie. Słowami ’Bóg zapłać’ dziękujemy wszystkim za wszystko, a zwłaszcza tym, którzy nabyli nasze  kalendarze ścienne na 2019r. Złożone ofiary zostały przekazane jako cegiełka na budowę kościoła. Z całego serca jeszcze raz życzymy: Szczęść Boże w tym Nowym Roku!

Maria Bobak
Prezes POAK