SPOTKANIE OPŁATKOWE SENIORÓW PARAFII ŚW. MATEUSZA W MIELCU – 26 stycznia 2019r.

Tradycyjnie w styczniu seniorzy mieleckiej Starówki i osiedla Wojsław gromadzą się na spotkaniu modlitewno-opłatkowym, które organizują proboszcz parafii ks. Janusz Kłęczek  i członkowie  Akcji Katolickiej. Już po raz siedemnasty w minioną sobotę do Bazyliki przybyli licznie najstarsi mieszkańcy parafii, gdzie o godz. 13 w ich intencji rozpoczęła się Eucharystia, którą celebrowali trzej księża: ks. proboszcz Janusz Kłęczek, ks. prałat Stanisław Jurek oraz ks. kanonik Franciszek  Hanek. Wśród przybyłych gości był obecny prezydent Mielca Jacek Wiśniewski oraz naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Agata Ćwięka .

W homilii ksiądz prałat mówił o roli seniorów w życiu i kościele. Zachęcał do włączania się seniorów  w pracę apostolską kościoła i bycia wzorem dla całego ludu Bożego. Hierarcha dodał, że seniorzy mają wiele do ofiarowania wypełniając dobrze swą życiową misję. Ważnym przeżyciem i radością było przyjęcie komunii św. pod dwiema postaciami.

Po udzielonym błogosławieństwie seniorzy i goście udali się do sali Domu Św. Jana Pawła II. Po wspólnej modlitwie i poświęceniu opłatków rozpoczęło się wzajemne składanie życzeń, które dotyczyły głównie zdrowia, radości i błogosławieństwa Bożego. Po posiłku zaczął rozbrzmiewać śpiew kolęd i rozmowy wspomnieniowe. Wielkie wspólne kolędowanie  odbywało się przy akompaniamencie dwóch muzyków i przy wsparciu jak co roku grającego na organkach ks. prałata Stanisława Jurka. Ciepła i serdeczna atmosfera tego integracyjnego spotkania seniorów udzielała się wszystkim obecnym o czym świadczyła malująca się na ich twarzach radość, uśmiech i wzruszenie pozwalające choć na chwilę zapomnieć o trudach i dolegliwościach wieku.

Danuta Bara
                                                             Sekretarz POAK