Dąbrowa Tarnowska miejscem lutowej Godziny Świętej

Już 1 lutego Akcja Katolicka dąbrowskiego dekanatu pospieszyła na nocne czuwanie do kościoła pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej. Był to bowiem pierwszy czwartek miesiąca, a więc czas na szczególną modlitwę w ramach Godziny Świętej. Dołączyliśmy do parafian nieprzerwanie adorujących Najświętszy Sakrament – w dąbrowskiej świątyni od dziesięciu lat trwa całodzienna adoracja.

Wpatrując się w Jezusa Eucharystycznego, w otoczeniu apostołów Bożego Miłosierdzia: św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II w postaci ich wizerunków i relikwii, każdy z nas rozważał modlitwę i opuszczenie Chrystusa w Ogrodzie Oliwnym.
Św. Jan Paweł II w czasie rekolekcji watykańskich 1976 r. jako kardynał mówił: „I oto Kościół stale szuka owej utraconej godziny Ogrójca – utraconej przez Piotra, Jakuba i Jana, aby uczynić zadość za tamto opuszczenie, za tamtą samotność Mistrza, która zwiększyła cierpienia Jego duszy. Tej godziny nie można już przywrócić w jej historycznej tożsamości. Jednakże już samo pragnienie jej odnalezienia stało się potrzebą serc, zwłaszcza tych, które głęboko przeżywają tajemnicę Bożego Serca”.

Irena Klich
Rada Dekanalna