XXI Spartakiada Parafialna

Na dobry początek ferii zimowych zaprosiliśmy dzieci, młodzież i dorosłych na XXI Spartakiadę do naszej parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie. W dolnym kościele 12 lutego 2024 roku zgromadziło się ponad 100 osób i aż 92 zawodników w wieku od 7 (Wiktor) do 81 lat (pan Andrzej).
Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą i błogosławieństwem, którego udzielił wszystkim obecnym Asystent AK ks. Paweł Krawczyk. Turniej w systemie szwajcarskim prowadzili sędziowie: pan Wiesław Kasperek, sędzia klasy państwowej i pan Paweł Kasperek, sędzia klasy międzynarodowej.
Rozgrywki trwały 7 rund. Królewska gra ma młodzieńczy zapał, aż 57 szachistów wystąpiło w kategorii Juniorów. Ponieważ turniej trwał wiele godzin, organizatorzy, czyli Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Parafialny Oddział Caritas,  przygotowali dla wszystkich uczestników poczęstunek – kanapki, słodycze i napoje. Najmłodsi zawodnicy otrzymali dyplomy, słodycze i upominki, a zwycięzcy puchary, dyplomy i nagrody.
Głównym sponsorem nagród było w tym roku Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Wdzięczni Bogu za owocnie spędzony czas, zapraszamy 28 lutego o godz. 18 na Mszę św. nowennową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, by polecać wszystkich sponsorów, uczestników i organizatorów XXI Spartakiady Parafialnej.

Teresa Tracz
Prezes POAK