Spotkanie opłatkowe dla seniorów w Nieczajnej Górnej

„My też pójdźmy do Betlejem” to hasło towarzyszące spotkaniu opłatkowo-noworocznemu, które w niedzielę, 28 stycznia przygotował POAK w Nieczajnej. Na opłatek zostali tradycyjnie zaproszeni samotni seniorzy, małżeństwa, które obchodziły złote i dłuższe jubileusze, członkowie Duszpasterskiej Rady Parafialnej i nadzwyczajni szafarze Komunii św. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., celebrowaną przez ks. proboszcza Stanisława Bielenia. W liturgii udział wzięli członkowie Akcji.

Dalszą część, już w szkole podstawowej, poprowadziła prezes stowarzyszenia Barbara Białkowska. Uroczystość zaszczycili swą obecnością: prezes Rady Dekanalnej Akcji Katolickiej Andrzej Łoboda, starosta dąbrowski Lesław Wieczorek, zastępca burmistrza Stanisław Ryczek, radni Rady Miejskiej: Kazimiera Wąż, Bogdan Pawelec, Andrzej Pabian, sołtysi wsi Nieczajna Górna i Nieczajna Dolna Jan Bąba i Czesław Podosek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej Dariusz Węglowski oraz przedstawiciel Koła Gospodyń Wiejskich Dorota Szkotak.
Serdeczna, rodzinna atmosfera towarzyszyła zebranym podczas łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Następnie seniorzy i goście wspólnie zasiedli przy świątecznym stole, na którym królowały najróżniejsze smakołyki. Kolejnym punktem uroczystości było przestawienie jasełkowe, przygotowane przez uczniów i nauczycieli: Irenę Klich, Bernadetę Pabian, Waldemara Szloska i Roksanę Kaczówka. Poszczególne sceny jasełkowe wzbogacały piękne tańce przy efektach świetlnych.
Wspólnemu kolędowaniu przygrywał organista Damian Węgiel.
Spotkanie było okazją do przyjacielskich rozmów, oderwania się od codziennych spraw, a przede wszystkim do spędzenia czasu w życzliwej, radosnej atmosferze, ciesząc się narodzeniem Bożej Dzieciny oraz swoją obecnością. Dobrze, że po kilku latach braku tej formy spotkania, parafialna Akcja Katolicka powróciła do sprawdzonej inicjatywy.

Irena Klich
POAK Nieczajna