Wspomnienie św. Jana Pawła II

Dla Patrona Akcji Katolickiej – św. Jana Pawła II
Ojcze Święty Janie Pawle II, Patronie,
byłeś i jesteś zawsze w naszych sercach i pamięci,
bo przecież nie zastąpi Ciebie nikt. Wstawiaj się za nami!
Wspomnienie św. Jana Pawła II, przypadające na 22 października, stało się impulsem do jeszcze intensywniejszej modlitwy za pośrednictwem Patrona Akcji Katolickiej. W każdej parafii dekanatu dąbrowskiego hołd złożony Ojcu Świętemu przybrał różne formy.
Rada Dekanalna spotkała się w Dąbrowie Tarnowskiej najpierw przed pomnikiem Jana Pawła przed godziną 15.00. Członkowie Rady złożyli kwiaty, zapalili znicze i modlili się do swego Patrona. Później w Godzinie Miłosierdzia upraszali Boże łaski w świątyni. Ucałowali również relikwie Świętego. Okolicznościowa dekoracja papieska zachęcała do zadumy i wspomnień.
Wieczorem parafianie, w tym członkowie POAK, modlili się podczas Mszy św. oraz przed figurą Jana Pawła w obecności sztandaru Akcji.
Parafia Radgoszcz uczciła Ojca Świętego poprzez modlitwę różańcową. Ponadto podczas każdej Mszy św. wierni wysłuchali homilii przybliżającej nauczanie Jana Pawła.
W parafii Nieczajna członkowie POAK przygotowali okolicznościową dekorację, a podczas każdej Eucharystii modlono się litanią do św. Jana Pawła II.
Irena Klich
Rada Dekanalna