XX Spartakiada w parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie

Bogu niech będą dzięki! Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, udało się w naszej parafii w czasie ferii zimowych zorganizować XX Spartakiadę parafialną. Oddział Akcji Katolickiej przygotowywał się do tego wydarzenia przez kilka tygodni. Impreza udała się dzięki zaangażowaniu wielu osób, pomocy parafialnego oddziału Caritas i życzliwości sponsorów. Jubileusz rozpoczęliśmy we wtorek 31 stycznia turniejem szachowym, na który przybyło ponad 90 uczestników. Najmłodszy zawodnik Bartłomiej Pawłowski miał 6 a najstarszy uczestnik 79 lat. Turniej prowadzili: Wiesław Kasperek sędzia klasy państwowej i Paweł Kasperek. W środę 1 lutego w turnieju tenisa stołowego wzięło udział 33 zawodników. Alicja Ostrowska i Zbigniew Kądzielawski czuwali nad przebiegiem rozgrywek. Zawodnicy przybyli do nas nie tylko z Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Przyjechali między innymi z Bochni, Buska Zdroju, Dębna, Krakowa, Wieliczki i Zakrzowa. Oba turnieje trwały przez wiele godzin, więc organizatorzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek – kanapki, ciepłe napoje i słodycze. Dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa i upominki a zwycięscy obu turniejów dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez starostwo powiatowe, miasto Tarnów i pana Grzegorza Kądzielawskiego. 8 lutego 2023r. o godz. 18 w czasie Mszy św. i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy dziękowaliśmy za otrzymane łaski prosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla uczestników, sponsorów i organizatorów XX Spartakiady. Mamy nadzieję, że w miłej, rodzinnej atmosferze spotkamy się znowu za rok.

T. Tracz

Foto. Jerzy Zgłobica