Klub Seniora w nowosądeckiej parafii MB Niepokalanej

Po styczniowym spotkaniu opłatkowym, w sobotę 18 lutego wznowiliśmy comiesięczne spotkania dla naszych parafian należących do Klubu Seniora. Patronat nad Klubem Seniora roztacza Akcja Katolicka działająca przy Parafii Matki Bożej Niepokalanej. Nasi Seniorzy chętnie uczestniczą w tych spotkaniach i cieszą się, że ktoś myśli o nich i chce umilić im czas. Na spotkaniach przy kawie i herbatce, oczywiście z czymś słodkim do tego, rozmawiamy na interesujące tematy, wspominamy ważne dla nas wydarzenia. Czasami oglądamy ciekawe filmy lub zdjęcia. Właśnie w minioną sobotę pokazywałam naszym drogim Seniorom fotografie z mojej niedawnej bytności w Katanii na Sycylii. To właśnie tam mieszkała i zmarła śmiercią męczeńską w III wieku św. Agata. Obserwowałam doroczne, bardzo uroczyste trzydniowe obchody św. Agaty, dziewicy i męczennicy, której wspomnienie liturgiczne przypada 5 lutego. Przy okazji podziwiałam piękno Sycylii i chciałam podzielić się wspomnieniami, pokazując te obrazy Seniorom, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.

Małgorzata Stępień
Sekretarz POAK par. MBNiepokalanej w Nowym Sączu