VII Pielgrzymka mężczyzn Diecezji Tarnowskiej

VII Pielgrzymka mężczyzn Diecezji Tarnowskiej do Św. Józefa w Luszowicach
„Szczęśliwy człowiek, który służy Panu”

Z takim przesłaniem w tym roku będziemy pielgrzymować do Św. Józefa – patrona naszego Stowarzyszenia, a także patrona i opiekuna rodzin.

Święty Józef wypełniając wolę Boga, wziął na siebie odpowiedzialność za życie i wychowywanie Syna Bożego. Nie jest to łatwe zadanie – ucieczka do Egiptu, powrót do Nazaretu, codzienna praca dla utrzymania rodziny, coroczna pielgrzymka do Jerozolimy, poszukiwania, gdy z Maryją „zgubili” Jezusa. Jednak Św. Józef wiedział, że przez służbę Synowi służy Bogu Ojcu.

Mamy świadomość, że każde poczęte życie jest darem Boga i że każdemu dziecięciu, potrzebna jest bezwarunkowa miłość – taka jaką Jezusa ukochali Józef i Maryja.

Odpowiedzialność i obrona życia, udział w wychowywaniu, przykład uczciwej, rzetelnej pracy i dojrzałej postawy chrześcijańskiej to ważne zadanie mężczyzny, to naśladowanie Św. Józefa.

Przez służbę Bogu, rodzinie i bliźniemu najpełniej odnajdujemy i realizujemy swoje męskie powołanie do odpowiedzialnego i mężnego ojcostwa, które daje nam szczęście już tu na ziemi. Szczęśliwy znaczy błogosławiony. Warto zadać sobie pytanie: „W jaki sposób, ja – jako mąż, ojciec realizuję w dzisiejszej rzeczywistości służbę Bogu? Czy podążam w życiu za przykładem Św. Józefa?” Przeżywając V Synod Diecezji Tarnowskiej, podczas gdy obecny rok poświęcony jest parafii, warto też podjąć refleksję: „Czy i jak przyczyniam się do rozwoju i wzrostu duchowego swojej parafii?”

Pielgrzymując do Św. Józefa w Luszowicach, wsłuchując się w hasło przewodnie i niosąc własne intencje, mamy również okazję po raz kolejny ukazać naszym dzieciom u kogo szukać pomocy i wstawiennictwa w naszej codziennej służbie Bogu.

Zapraszamy do odprawienia nowenny przed uroczystością Św. Józefa
z intencją: „O łaskę pokoju w naszych rodzinach, ojczyźnie i świecie”