In memoriam… ŚP. Zofia Bielatowicz

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Św. Jan Paweł II

W dniu 23.12.2022r. zakończyła swą ziemską wędrówkę śp. Zofia Bielatowicz, długoletnia Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w dębickiej parafii pw. Matki Bożej Anielskiej.
Śp. Zofia była członkiem stowarzyszenia od 2003 roku. Pełniła funkcję prezesa POAK ponad trzy kadencje, od 2006 do 2018 roku. W tym czasie z Jej inicjatywy powstały oddziały Akcji Katolickiej w Latoszynie, w Podgrodziu, w Straszęcinie i w Wiewiórce. Jako prezes dekanalnych struktur AK inspirowała i wspierała liczne dzieła charytatywne, angażując do współpracy wiele osób. Organizowała wiele pielgrzymek, z których najczęściej wspominane to: Białystok, Sokółka, Suchowola, Okopy, wyjazdy na Litwę i Białoruś.
Była osobą niezwykle gościnną, życzliwą, pomocną. Ofiarowała z wielkim zaangażowaniem i niespożytą energią swoje zdolności, swój czas, swoje serce – na służbę Kościoła i ludzi…

Jak piszą we wspomnieniu dzieci Zmarłej: „Żyjąc, z wielkim poświęceniem służyła innym swoja wiedzą, życzliwością, energią działania. Niech pozostanie w pamięci i w sercach tych, którzy nie zapomnieli, jak dużo dobra uczyniła w kręgu ludzi z nią związanych. Wierząc w Miłosierdzie Boże, żyjemy nadzieją, że nasza kochana mama Zofia zasnęła w Panu i cieszy się już radością zbawienia wiecznego. Nie umiera ten, kto pozostaje w sercach żywych”.

Requiescat in pace!