Zebranie Dąbrowskiej Rady Dekanalnej

Zebranie sprawozdawcze Dąbrowskiej Rady Dekanalnej stowarzyszenia Akcji Katolickiej zawsze odbywa się późną jesienią. Tak też było w tym roku i spotkaliśmy się w sobotę, 3 grudnia, w parafii Smęgorzów. Po modlitwie złożyliśmy życzenia imieninowe solenizantom: prezesowi Rady Andrzejowi Łobodzie oraz prezesowi oddziału w Nieczajnej Barbarze Białkowskiej. Później pan prezes podsumował działania w dekanacie za rok 2022 i przestawił plany na rok 2023, uwzględniając wskazania DIAK. Najbliższe nasze działanie to organizacja styczniowego spotkania opłatkowego w parafii Smęgorzów. Jednogłośnie zdecydowano o kontynuacji Godziny Świętej w pierwszy czwartek miesiąca – będzie to „druga tura” aż do wrześniowych obchodów 25-lecia działalności POAK w naszym dekanacie. W planach pojawiły się także pielgrzymki 1 i 3-dniowe, tak jak to było do tej pory. Ponownie udamy się w lipcu do św. Rity do Dąbrówek Breńskich na dekanalne spotkanie modlitewno-rekreacyjne.
Odwiedził nas również święty Mikołaj, wręczając wszystkim słodkie upominki.
W zebraniu uczestniczyli smęgorzowscy kapłani: asystent dekanalny Akcji ks. Bogdan Więcek oraz ks. Józef Włodarczyk. Na zakończenie otrzymaliśmy kapłańskie błogosławieństwo na czas adwentowego przygotowania naszych serc na Boże Narodzenie.

Irena Klich
Rada Dekanalna Dąbrowa Tarnowska