Poświęcenie tablicy ku czci ks. Jaróga

Rok temu, dokładnie 11 listopada 2021 roku, parafia Nieczajna pożegnała swego wieloletniego proboszcza ks. kanonika Władysława Jaróga. Pośród członków POAK zrodziła się myśl, aby uczcić pamięć zasłużonego dla parafii kapłana, budowniczego świątyni, poprzez ufundowanie tablicy w kościele. Z aprobatą ks. proboszcza Stanisława Bielenia i całej wspólnoty parafialnej udało się zrealizować ten pomysł. Dokładnie w rocznicę przejścia ks. Władysława do domu Ojca, 11 listopada 2022 roku mogliśmy zgromadzić się na uroczystej Eucharystii o godz. 11.00, aby „podtrzymać płomień serdecznej modlitwy przy osobie chrześcijanina, kapłana, przyjaciela, człowieka niezmiernej dobroci i życzliwości”. Podczas Mszy św. dokonano poświęcenia pamiątkowej tablicy, która przedstawia podobiznę ks. Władysława oraz zarys świątyni, której był budowniczym. W rocznicowej uroczystości wzięli udział: rodak ks. prałat Stanisław Sojka, sekretarz ks. bpa ordynariusza ks. prałat Grzegorz Zimoń, kolega kursowy ks. prałat Kazimierz Pach, członek rodziny zmarłego ks. Marek Ryba oraz jego przyjaciel ks. Jan Cag, były proboszcz w Ustrzykach Dolnych, a także rodzina ks. kanonika. Mszy św. przewodniczył, wygłosił słowo Boże oraz poświęcił pamiątkową tablicę ks. profesor Stanisław Sojka. Pięknie prezentowali się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej. Eucharystię poprzedziła modlitwa różańcowa w intencji ks. Władysława, której przewodniczyła Akcja Katolicka. Ona także zapewniła obsadę liturgiczną Mszy oraz przygotowała okolicznościowe dekoracje przed głównym ołtarzem i przy tablicy.
Po uroczystościach delegacja Akcji Katolickiej oddała hołd długoletniemu proboszczowi, nawiedzając miejsce jego spoczynku w Pilźnie z kwiatami, zniczami i z tym, co najważniejsze – modlitwą.

Irena Klich
POAK Nieczajna