Ks. Jan Bartoszek nowym dyrektorem ITER

Biskup tarnowski Andrzej Jeż mianował dyrektora RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ks. dr. hab. Jana Bartoszka dyrektorem Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo-Turystycznego ITER i Diecezjalnym Duszpasterzem Biura Pielgrzymkowego, Turystyki i Sanktuariów.

To duże wyzwanie – mówi ks. Bartoszek, który jednocześnie będzie pełnić funkcję dyrektora diecezjalnej rozgłośni.

– ITER w dotychczasowej formie doskonale się sprawdza, dlatego życzeniem biskupa diecezjalnego jest aby kontynuować to dzieło, które przez pięć lat prowadził ks. Krzysztof Orzeł. Robił to fantastycznie i myślę, że będę mógł tę linię kontynuować. Połączenie tego duszpasterstwa pielgrzymkowego z radiem myślę, że jest jak najbardziej uzasadnione. Mamy ogromną siłę promocji rożnych wyjazdów, pielgrzymek.

Diecezjalny Duszpasterz Biura Pielgrzymkowego, Turystyki i Sanktuariów zwraca uwagę na potrzebę promocji sanktuariów.

– W diecezji tarnowskiej mamy mnóstwo sanktuariów, które wymagają ogromnej promocji, dlatego po raz kolejny radio może służyć pomocą kustoszom poszczególnych sanktuariów w dotarciu do jak największej liczby pielgrzymów, którzy mogą te święte miejsca nawiedzić.

Nominacja została wręczona. Ks. Jan Bartoszek przejmie obowiązki 1 stycznia.