Koronka do Bożego Miłosierdzia w Barcicach

28 września 2022 r. w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny Akcja Katolicka przy parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Barcicach zaprosiła do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia wszystkich, nawet z najdalszych zakątków naszej parafii. O godz. 15.00 na skwerze przy sklepie naprzeciwko plebanii oraz przy kapliczce obok cmentarza polecaliśmy Panu Jezusowi Miłosiernemu wiele ważnych intencji.

Szczególnie modliliśmy się:
– za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą.”
– za oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich. – za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich. – o pokój na Ukrainie i na całym świecie.
– o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów.
– za nasz kraj, miasta, wioski nasze rodziny i nas samych.

Anna Jakubowska
Prezes POAK