Na odpuście w Odporyszowie

Akcja Katolicka dekanatu dąbrowskiego przygotowuje się do obchodów 25-lecia istnienia. Tę uroczystość będziemy obchodzili w przyszłym roku. Chcemy ją świętować w naszym lokalnym sanktuarium, jakim jest Odporyszów z cudownym wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej. Akcja od początku założenia w dekanacie co roku spotykała się na wrześniowym Wielkim Odpuście w Odporyszowie w dniu dla niej wyznaczonym. Po kilku latach przerwy Zarząd Rady Dekanalnej postanowił wrócić do tego pięknego zwyczaju. Na dzień spotkania wyznaczono nam 14 września – święto Podwyższenia Krzyża, Dzień modlitwy za Ojczyznę z udziałem władz samorządowych, związków zawodowych i strażaków.
Uroczystości odpustowe przebiegały pod hasłem „O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”, a przewodniczył im ks. Krzysztof Łytkowski CM. Wielkim zaszczytem była dla nas możliwość obsady liturgicznej Mszy św. (czytanie i modlitwa wiernych).
Po zakończeniu Eucharystii prezes Rady Dekanalnej Andrzej Łoboda odczytał Akt zawierzenia Matce Bożej Odporyszowskiej Akcji Katolickiej dekanatu Dąbrowa Tarnowska, a delegacja złożyła przed tronem Maryi wiązankę biało-czerwonych kwiatów.
Matce Bożej Zwycięskiej złożyliśmy obietnicę, że wrócimy do Niej za rok, aby podczas Wielkiego Odpustu obchodzić nasz srebrny jubileusz.

Irena Klich
Rada Dekanalna Dąbrowa Tarnowska