Żelazówka modli się za Ojczyznę

Kolejną parafią w dekanacie dąbrowskim, która przejęła modlitewną sztafetę w intencji Ojczyzny w dniu 29 stycznia 2022 roku, była wspólnota w Żelazówce. W kościele pw. Wincentego’a Paulo Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zorganizował od godziny 17.00 wieczór modlitwy za Polskę. Nabożeństwo rozpoczęła Eucharystia, podczas której ks. proboszcz Marek Lasek wygłosił tematyczną homilię. W dalszej części wierni adorowali Jezusa w Najświętszym Sakramencie, prosząc Go o liczne łaski, o pokój, trafność podejmowanych decyzji przez rządzących dla dobra naszego kraju. Głębokie rozważania przeplatały się z nutami pieśni religijnej „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie, Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie”. Zwieńczeniem nabożeństwa był śpiew suplikacji.

POAK
Żelazówka