Odpust ku czci Matki Bożej Zwycięskiej

„Święty Józefie, Oblubieńcze Bogarodzicy i Podporo rodzin, módl się za nami”
Pod takim hasłem odbywały się w dniach 7 – 15 września coroczne uroczystości odpustowe w sanktuarium maryjnym w Odporyszowie. Tradycyjnie udaliśmy się do Matki Bożej Zwycięskiej w pieszej pielgrzymce w sobotę, 11 września. Wśród pielgrzymów była grupa członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, która wspomagała ks. proboszcza i asystenta stowarzyszenia Stanisława Bielenia w przewodniczeniu modlitwom i pielgrzymkowym śpiewom. Po przeszło 3-godzinnej wędrówce przy słonecznej pogodzie dotarliśmy przed oblicze Maryi, powitani serdecznie przez kustosza sanktuarium. Był to dzień poświęcony rolnikom, stąd mogliśmy podziwiać piękne i czasochłonne wieńce żniwne, także i z naszej wspólnoty parafialnej z Nieczajnej.
Umocnieni słowem Bożym i przyjętą Komunią świętą, powierzyliśmy Matce Bożej nasze radości i smutki, z głęboką wiarą, że Maryja wysłucha i pocieszy, a święty Józef wstawi się u Boga za nami.

Irena Klich
POAK Nieczajna