Uroczystości żałobne i pochówek ks. Marka Łabuza

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Radgoszczy i Rada Dekanalna dekanatu Dąbrowa Tarnowska pożegnały w dniu 1 września 2021 roku zmarłego ks. proboszcza i asystenta parafialnego ks. dra Marka Łabuza. Posługiwał on w parafii pod wezwaniem św. Kazimierza od 2006 roku najpierw jako administrator, a następnie jako proboszcz od 2007 roku. Ponadto sprawował liczne obowiązki: dekanalnego duszpasterza nauczycieli i wychowawców, dekanalnego wizytatora nauki religii, notariusza i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin oraz wicedziekana. W roku 2000 uzyskał na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie stopień naukowy doktora nauk humanistycznych z zakresu historii. Był autorem książek i artykułów z dziedziny historii Kościoła i teologii.
Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem ordynariusza diecezji ks. biskupa Andrzeja Jeża zgromadziły liczne grono kapłanów, sióstr zakonnych, rodzinę i przyjaciół, parafian, poczty sztandarowe z różnych instytucji. Wśród nich byli: asystent DIAK ks. Jan Bartoszek, członkowie parafialnej Akcji Katolickiej oraz Zarząd Rady Dekanalnej.
Radgoszcz wraz z ks. Markiem wielokrotnie przyjmowała nas głównie podczas pięknych spotkań opłatkowych, zapadających w pamięć dzięki budującej współpracy stowarzyszenia ze swoim asystentem i gościnności gospodarzy.
Dziękujemy, Księże Marku, za Twoją wiarę, zatroskanie o powierzoną parafię, za wszystkie dzieła materialne i duchowe w parafii i dekanacie, za Twoją skromność, ciepły uśmiech i niezwykły heroizm w znoszeniu ciężkiej choroby i wszelkich przeciwności życiowych. Jesteś w naszej modlitwie i pamięci.
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.

Rada Dekanalna Akcji Katolickiej
Dekanat Dąbrowa Tarnowska