Noc walki o Boże Błogosławieństwo

W piątek, 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego w Licheniu trwała wyjątkowa NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI. Modlitwa rozpoczęła się o godz. 21.00 i zakończyła następnego dnia, 7 sierpnia, o godzinie 6.00.
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Nieczajnie wraz z grupą modlitewną odpowiedzieli na apel salezjanina ks. Dominika Chmielewskiego SDB i Wojowników Maryi: „Wszyscy jesteśmy zaproszeni do tej modlitwy, aby Polska zwyciężyła w walce dobra ze złem, potrzebujemy dzisiaj zwielokrotnionych wysiłków, modlitwy i pokuty za nasz kraj. Pokuty, która nie będzie prowadziła do segregacji Polaków, ale pokuty, która będzie prowadziła do jedności polskich serc. Potrzebujemy wszyscy razem wielkiego szturmu modlitewnego – tak jak Jakub, który walczył całą noc z Bogiem, prosząc o błogosławieństwo. Wywalczając to błogosławieństwo. To będzie noc walki o Boże błogosławieństwo dla naszej ojczyzny, parafii, dla naszych domów, małżeństw i rodzin. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, błogosławionego już niedługo Kardynała Stefana Wyszyńskiego, św. Faustyny, św. Maksymiliana Kolbego chcemy wołać o błogosławieństwo dla Polski, żeby to błogosławieństwo wyzwoliło nas i poprowadziło do światła prawdy”.
Przyłączyliśmy się do tego modlitewnego szturmu Nieba. W piątek od godziny 21.00 do 6.00 rano w sobotę trwała w naszym kościele parafialnym modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Prze kolejne godziny według wcześniej sporządzonego grafiku czuwaliśmy, wielbiąc Boga, na przemian w ciszy i w głośnej wspólnej modlitwie.
W bazylice licheńskiej podczas „Nocy Walki o Błogosławieństwo dla Polski” kilka tysięcy osób zawierzyło siebie i Polskę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Głęboko wierzymy, że nasza modlitwa sprawi, iż całe zło przed mocą Imienia Jezus runie.

Irena Klich
sekretarz POAK Nieczajna