Mimo pandemii Akcja Katolicka pielgrzymuje

W sobotę 7 sierpnia odbyła się pielgrzymka autokarowa zorganizowana przez Parafialną Akcję Katolicką w Szczepanowicach. Na pielgrzymi szlak wybrali się przedstawiciele z różnych parafii: Zbylitowska Góra, Janowice, Piotrkowice, Błonie, Poręba Radlna, Tarnów, Szczepanowice, łącznie grupa liczyła 53 osoby. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy i błogosławieństwa kapłańskiego proboszcza parafii Szczepanowice ks. Jana Króla w naszym kościele parafialnym. Około godziny 6.00 wyjechaliśmy w kierunku Sanoka, do sanktuarium świętego Andrzeja Boboli w Strachocinie, Patrona Polski i Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej. Po dotarciu do sanktuarium, zostaliśmy powitani przez kustosza, księdza Józefa Niżnika, który przypomniał nam postać świętego, Jego męczeństwo i rolę jako patrona Polski oraz Jego ukazywanie się kapłanom parafii w Strachocinie. Po tym spotkaniu uczestniczyliśmy w modlitwie drogą krzyżową poznając jeszcze lepiej osobę Andrzeja Boboli. Po drodze krzyżowej uczestniczyliśmy w Eucharystii, którą odprawił w intencji pielgrzymów, przybyły do Strachociny, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej Ksiądz dr hab. Jan Bartoszek. Po Mszy Świętej przygotowaliśmy wspólny posiłek w postaci grilla. Ze Strachociny około godz. 13.00, udaliśmy się do Sanktuarium Świętego Michała Archanioła i błogosławionego Księdza Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, gdzie poznaliśmy historię sanktuarium i zwiedziliśmy muzeum księdza Markiewicza. Po sanktuarium oprowadzał nam kapłan pochodzący z diecezji tarnowskiej, Ksiądz Jan Seremak. Jeszcze przed godziną 15.00 pojechaliśmy w dalszą drogę w kierunku Tarnowa, aby o 16.00 przybyć do sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Przeczycy. Tutaj zostaliśmy powitani przez księdza proboszcza Edwarda Janikowskiego oraz wysłuchaliśmy szczególnej historii sanktuarium w którym króluje cudowna figura Matki Bożej Przeczyckiej, którą przedstawił ks. Marek Marcićkiewicz rezydent i były proboszcz parafii. Około 18.30 wróciliśmy do parafii i zakończyliśmy pielgrzymowanie.
Za wszystkich spotkanych ludzi na drodze naszego pielgrzymowania ofiarujemy modlitwę, a szczególnie za kapłanów i parafie z których pielgrzymowaliśmy. Dziękujemy za Waszą obecność i podjęcie trudu pielgrzymowania.

Robert Rybak