”Z Maryją w obronie wiary” – pielgrzymka dekanatu Nowy Sącz-Zachód.

W dniu 19 czerwca br. udaliśmy się z dekanalną pielgrzymką na Jasną Górę, aby wziąć udział w jubileuszowej XXV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej. Pielgrzymowali członkowie POAK z Marcinkowic, Nowego Sącz – Św. Helena i Chomranic oraz parafianie z Chomranic, łącznie 46 osób pod opieką Ks. Proboszcza Stanisława Pachowicza – asystenta dekanalnego AK. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczęliśmy modlitwą, którą poprowadził Ks. Asystent. Uczciliśmy Matkę Bożą śpiewem godzinek, modlitwą różańcową i pieśniami maryjnymi. Radość z bycia razem sprawiła, że droga do Częstochowy upłynęła szybko.
O godzinie 1000 rozpoczęły się uroczystości jubileuszowej pielgrzymki. Ze szczytu jasnogórskiego przywitali pielgrzymów: delegat Ojców Paulinów oraz Urszula Furtak – prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej, po czym miała miejsce konferencja wprowadzająca, którą wygłosił Ojciec Tadeusz Rydzyk. Następnie odbyło się czuwanie modlitewno – przebłagalne, które poprowadził ks. Radosław Rychlik – asystent AK Archidiecezji Częstochowskiej. O godz.12.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Diecezji Wrocławskiej Andrzeja Siemieniewskiego zakończona aktem poświęcenia Akcji Katolickiej w Polsce Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W drodze powrotnej nawiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, by w krótkiej modlitwie uczcić Jezusa Miłosiernego.
Po trudach pandemii, z wielką radością wspólnie stanęliśmy razem by dać świadectwo wierności Bogu i Jego Matce.

Maria Jabłońska
Prezes POAK w Chomranicach.