25. Jubileuszowa Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

W sobotę 19 czerwca 2021 roku odbyła się 25. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Królowej Polski. Hasłem pielgrzymki były słowa; „Z Maryją w obronie wiary”. Pielgrzymka miała charakter dziękczynny i pokutno-ekspiacyjny za liczne akty profanacji i zniewagi Kościoła Świętego.

W ramach pielgrzymki Akcji Katolickiej konferencję wprowadzającą wygłosił O. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam. Podczas wykładu podkreślił że wezwanie do apostolstwa jest powołaniem każdego człowieka.

Głównym punktem jubileuszu 25. Pielgrzymki była Msza św. celebrowana na szczycie jasnogórskim pod przewodnictwem wrocławskiego biskupa pomocniczego Andrzeja Siemieniewskiego z Aktem poświęcenia Akcji Katolickiej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W pielgrzymce na Jasną Górę wzięli udział także członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej z pocztem sztandarowym. Dziękuję wszystkim tym, którzy podjęli trud pielgrzymowania do naszej Pani i Królowej. Królowo Polski – módl się za nami!

Robert Rybak