Diecezjalne Święto Rodziny

Stary Sącz, 20 czerwca 2021r.

Tradycyjnie na starosądeckich błoniach przy Ołtarzu Papieskim, gdzie przed 22 laty Papież Jan Paweł II kanonizował Księżną Kingę, miało miejsce Diecezjalne Święto Rodziny. Ten szczególny dzień radości i wdzięczności Bogu za wspólnotę małżeńską i rodzinną, która swoim życiem pragnie głosić Ewangelię rodziny, rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Pasterz diecezji w swojej homilii apelował, by rodziny będące fundamentem życia społecznego i religijnego, trzymały mocno ster życia opartego na wierze. – O okręt Kościoła, o łódki waszych domów biją fale zewnętrznych zagrożeń, ideologii i ludzkich pomysłów na życie bez Boga. Bywa, że sam człowiek jest dla siebie największym zagrożeniem. Dlatego starajcie się, trwając w tradycji i nauce Kościoła, rozwijać swoją wiarę, pogłębiać ją i przekazywać dzieciom – prosił hierarcha.

Podczas Eucharystii wszyscy małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie, a cztery wyróżnione małżeństwa zostały uhonorowane biskupim medalem „Dei Regno Servire”.

W procesji z darami ofiarowano m.in. obraz św. Józefa oraz dar pieniężny na misje dla pracującego na Kubie księdza rodaka.

W modlitewnym spotkaniu wzięły udział rodziny z całej diecezji, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń, wspólnot małżeńskich i rodzinnych, Rycerze Jana Pawła II i rowerzyści, którzy w liczbie ok. 200 osób pielgrzymowali z Nowego Sącza. Obecni byli przedstawiciele Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, a POAK parafii św. Elżbiety ze Starego Sącza wystawił poczet sztandarowy.

Bożena Kwitowska
wiceprezes DIAK