22 PAŹDZIERNIKA – DLA JANA PAWŁA II

Październik obfituje w dni szczególnie poświęcone Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. 22 października, w liturgiczne wspomnienie naszego Papieża, Akcja Katolicka dekanatu dąbrowskiego pamiętała o swoim Patronie. W imieniu całej społeczności akcyjnej naszego dekanatu prezes Rady Dekanalnej Andrzej Łoboda kilka minut przed godziną 15.00 zapalił symboliczny znicz przy pomniku papieskim obok kościoła parafialnego w Dąbrowie Tarnowskiej. Później p. prezes modlił się wraz z członkami Rady, odmawiając akt oddania Akcji Janowi Pawłowi II oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W każdej parafii dekanatu członkowie stowarzyszenia podjęli modlitwę przez pośrednictwo polskiego Papieża. W Zalipiu członkowie Akcji przewodniczyli modlitwie różańcowej, wykorzystując rozważania światła autorstwa Jana Pawła II, a później uczestniczyli w Mszy św., zapewniając obsadę liturgiczną. W Nieczajnej modlili się litanią do św. Jana Pawła i koronką do Bożego Miłosierdzia oraz uczestnictwem w nabożeństwie różańcowym oraz Mszy św. Towarzyszyła im piękna dekoracja z Dnia Papieskiego.

Święty Janie Pawle II, Patronie Akcji Katolickiej, módl się za nami!

Irena Klich
                                   Sekretarz POAK Nieczajna

W imieniu całej społeczności akcyjnej naszego dekanatu prezes Rady Dekanalnej Andrzej Łoboda kilka minut przed godziną 15.00 zapalił symboliczny znicz przy pomniku papieskim obok kościoła parafialnego w Dąbrowie Tarnowskiej. ( Fotogaleria )