Świętowanie jubileuszu w parafii św. Pawła Ap. w Bochni

25 lat Akcji Katolickiej w diecezji. Świętowanie jubileuszu w parafii św. Pawła Ap. w Bochni.  8 września 2020r. – w sam dzień erygowania Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej członkowie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej wraz z pocztem sztandarowym zgromadzili się na wieczornej Eucharystii, aby dziękować Bogu za 25 lat działalności Akcji Katolickiej w Diecezji Tarnowskiej i 20 lat istnienia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Mszy św. przewodniczył ks. dr Leszek Rojowski, proboszcz parafii i asystent POAK. Ksiądz Proboszcz w wygłoszonym Słowie Bożym podziękował za ofiarne zaangażowanie w tej zaszczytnej działalności. Odwołując się do słów Świętego Pawła Apostoła powiedział  „To Bóg Was przeznaczył, powołał i usprawiedliwił. Współdziała we wszystkim z Wami dla Waszego dobra, dla dobra Akcji Katolickiej, Kościoła, dla dobra całej Ojczyzny. Cieszcie się i radujcie….Wasze zaangażowanie jest umieszczone w Bożym planie i znajdzie swoją nagrodę u Boga”.

Na koniec Mszy św. został wypowiedziany Akt Zawierzenia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej Matce Bożej. Po zakończonej Eucharystii członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej spotkali się na plebanii, aby podczas agapy świętować dwa jubileusze. Zgromadzeni otrzymali pamiątkę jubileuszową, którą jest obraz św. Jana Pawła II. Spotkanie sprzyjało wielu rozmowom oraz wspomnieniom, były życzenia

i podziękowania. Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przypomniała najważniejsze inicjatywy podejmowane przez stowarzyszenie na przestrzeni 20 lat działalności w zakresie formacyjnym oraz działań na rzecz środowiska lokalnego i współpracy z innymi grupami w parafii.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni został powołany 7 kwietnia 2000 roku. Czas pandemii, który obecnie przeżywamy uniemożliwił świętowanie 20 rocznicy istnienia naszego stowarzyszenia w połączeniu z procesją, z relikwiami św. Wojciecha, która była zaplanowana w Bochni 23 kwietnia br.  Z okazji jubileuszu życzę, abyśmy nie ustawali w naszej działalności, z zapałem i wytrwale służyli Chrystusowi, Kościołowi i Ojczyźnie. Matka Boża, której zawierzyliśmy Akcję Katolicką niech otacza nas opieką i wstawia się za nami u swojego Syna, wypraszając potrzebne łaski, dary i błogosławieństwo.

Nasza działalność nie byłaby owocna gdyby nie ścisła współpraca z kapłanami, gdyby nie pomoc i wsparcie kapłanów a zwłaszcza księży asystentów. Za to zaangażowanie wymagające wysiłku i trudu serdecznie dziękujemy. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagrodzi. Szczęść Boże.

Barbara Hałas
Prezes POAK przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

8 września 2020r. – w sam dzień erygowania Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej członkowie Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni wraz z pocztem sztandarowym zgromadzili się na wieczornej Eucharystii, aby dziękować Bogu za 25 lat działalności Akcji Katolickiej w Diecezji Tarnowskiej i 20 lat istnienia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w parafii. (Fotogaleria)