DEKANAT DĄBROWA TARNOWSKA ŚWIĘTUJE SREBRNY JUBILEUSZ

Akcję Katolicką dekanatu dąbrowskiego cechuje swoisty fenomen – jej członkowie spędzają ze sobą dużo czasu, razem wyjeżdżając na pielgrzymki czy obchodząc różne uroczystości. Lubią swoje towarzystwo i umacniają się wzajemnie w byciu na co dzień świadkami Ewangelii. Wrześniowym impulsem do spotkania była uroczystość 25-lecia istnienia stowarzyszenia po reaktywacji w 1995 roku. Dodatkowy motyw to 22 lata istnienia i pracy Rady Dekanalnej. Dekanat świętował swój jubileusz w sobotę, 5 września, w Smęgorzowie. Najpierw popłynęła modlitwa różańcowa prowadzona przez gospodarzy. Najważniejszym punktem była uroczysta Eucharystia koncelebrowana przez asystenta dekanalnego ks. Bogdana Więcka ze Smęgorzowa i asystenta parafialnego ks. Stanisława Nakielskiego z Zalipia, z homilią ks. Więcka. O obsadę liturgiczną zadbali członkowie zarządu Rady Dekanalnej. W modlitwie wiernych pamiętano o zmarłym ks. arcybiskupie Józefie Życińskim, ks. prałacie Janie Pietryce – pierwszym asystencie dekanatu i członkach stowarzyszenia, którzy odeszli do wieczności.

Po Mszy św. prezes Rady Dekanalnej Andrzej Łoboda zawierzył Matce Bożej Akcję Katolicką diecezji tarnowskiej. Miłym akcentem spotkania było uhonorowanie wszystkich członków zarządy rady, obecnych i byłych prezesów poszczególnych oddziałów parafialnych w dekanacie oraz szczególnie zasłużonych członków oddziałów wręczeniem pięknych obrazów Jana Pawła II, patrona naszej Akcji. Nieobecnemu, drugiemu z historii dekanatu, asystentowi dekanalnemu ks. Januszowi Halikowi obrazek zostanie przekazany przez Radę Dekanalną, co uczyniono także względem osób nieobecnych ze względu na stan zdrowia. Pamiątkowe fotografie zakończyły uroczystość – to już historia, w której Akcja Katolicka dekanatu Dąbrowa Tarnowska czynnie uczestniczy.

Irena Klich
                                                                                  Rada Dekanalna
                                                                                  Dąbrowa Tarnowska

Dekanat Dąbrowa Tarnowska świętuje jubileusz. 25-lecia istnienia Akcji Katolickiej w naszej diecezji po reaktywacji w 1995 roku. Dodatkowy motyw to 22 lata istnienia i pracy Rady Dekanalnej. Dekanat świętował swój jubileusz w sobotę, 5 września w Smęgorzowie. (Fotogaleria)