AKCJA KATOLICKA U PANI TUCHOWSKIEJ

„MATKO BOŻA TUCHOWSKA,  pomagaj nam nieustannie”, takie jest hasło tegorocznego opóźnionego z powodu pandemii koronawirusa odpustu w sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

W roku setnej rocznicy urodzin Patrona Akcji Katolickiej Świętego Jana Pawła II, oraz setnej rocznicy Cudu nad Wisłą i jubileuszu 25-lecia istnienia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, Ojcowie Redemptoryści zaprosili członków Akcji Katolickiej na odpust do sanktuarium tuchowskiego na sobotę 5 września 2020 roku na uroczystą sumę o godz. 11. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił były asystent diecezjalny Akcji Katolickiej ks. dr Jan Siedlarz. W koncelebrze wziął także udział asystent diecezjalny ks. dr hab. Jan Bartoszek. W homilii ks. Siedlarz powiedział „że to do Akcji Katolickiej należy wiele zadań ewangelicznych skutkujących świętością życia, coraz większych zastępów chrześcijan. To do Akcji Katolickiej w pierwszym rzędzie odnosi się słowo Ewangelii Błogosławieni Ci, którzy słuchają Słowa Bożego i zachowują je i rozważają je w swoim sercu i niosą to Słowo zwłaszcza przez świadectwo życia swoim bliźnim. Wzorem dla nas jest Maryja!
Wszystkim członkom Akcji Katolickiej, którzy mimo pandemii przyjęli zaproszenie Matki Bożej z serca dziękuję.
Matko Boża Tuchowska, pomagaj członkom Akcji Katolickiej, by dzięki naszej posłudze zaangażowaniu i poświęceniu wzrastała chwała Boża, by miłowano Kościół, a dar wolności owocował umiłowaniem Ojczyzny.

Robert Rybak
Prezes DIAK

AKCJA KATOLICKA U PANI TUCHOWSKIEJ W Sanktuarium tuchowskim w sobotę 5 września 2020 roku odbyła się uroczysta suma o godz. 11. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił były asystent diecezjalny Akcji Katolickiej ks. dr Jan Siedlarz. W koncelebrze wziął udział asystent diecezjalny ks. dr hab. Jan Bartoszek. ( Fotogaleria )