Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Porębie Radlnej. PEREGRYNACJA

PEREGRYNACJA  RELIKWII  I OBRAZU  ŚW.  JANA  PAWŁA  II. Parafia  pw. Św. Apostołów  Piotra i Pawła w Porębie Radlnej.     W dniach  27 i 28 czerwca parafianie przeżywali uroczystość nawiedzenia relikwii i wizerunku św. Jana Pawła II pod hasłem: „ OTWÓRZCIE  DRZWI CHRYSTUSOWI „

Delegacja Akcji Katolickiej przejęła  relikwie od POAK  z Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. W uroczystej procesji zostały wniesione do kościoła, gdzie nastąpiło ich powitanie przez ks. Proboszcza asystenta POAK oraz zaproszonego na tę uroczystość diecezjalnego asystenta Akcji Katolickiej ks. dr. hab. Jana Bartoszka. Uczestnicy tej uroczystości mogli przypomnieć  sobie osobę Jana Pawła II,   oglądając przedstawienie o jego życiu i działalności  przygotowane przez członków Akcji Katolickiej. Potem nastąpiła uroczysta Msza Święta celebrowana przez wyżej wymienionego ks. dr. hab. Jana Bartoszka. Następnie wierni wraz z członkami AK uczestniczyli w modlitwie różańcowej z rozważaniami Jana Pawła II,  Litanii do św. Jana Pawła II oraz nabożeństwie z odczytaniem próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Pierwszy dzień peregrynacji zakończono Apelem Jasnogórskim z homilią wygłoszoną przez księdza proboszcza Jerzego Gawle.

Drugi dzień peregrynacji, a była to niedziela wierni mieli okazję do indywidualnego czuwania przy  relikwiach. Członkowie AK przed każda mszą święta prowadzili różaniec lub Litanię do św. Jana Pawła II. Uroczyste pożegnanie nastąpiło po wspólnym odśpiewaniu Anioł Pańki. Następnie relikwie zostały przekazane delegacji parafii św. Marcina Biskupa w Zawadzie. Dziękujemy  św. Janie Pawle II za nawiedzenie naszej parafii.

BŁOGOSŁAW  NAM  Z „OKNA NIEBIESKIEGO” , abyśmy zawsze umieli  podążać tak, jak Ty drogą Chrystusa.

Lucyna Gawełczyk

.

PEREGRYNACJA RELIKWII I OBRAZU ŚW. JANA PAWŁA II. Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Porębie Radlnej. ( Fotogaleria )

.

 

 

Komentowanie jest wyłączone