Poświęcenie Sztandaru Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Szalowej

Poświęcenie Sztandaru Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Szalowej odbyło się 13 maja 2020 r. Uroczystość zbiegła się z rozpoczęciem Nabożeństw Fatimskich w parafii i rocznicą zamachu na Ojca świętego Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Jan Bartoszek – Asystent Kościelny Akcji Katolickiej w Diecezji Tarnowskiej. Wygłosił też homilię, w której nawiązał do symbolicznego znaczenia sztandaru Akcji Katolickiej. Przypomniał, jakie szczególne znaczenie w czasach pandemii Koronawirusa ma modlitwa i trwanie przy Bogu. Ten trudny czas jeszcze bardziej powinien obligować katolików do szerzenia wiary, dawania jej świadectwa i ufności Bogu. Następnie dokonał aktu poświęcenia sztandaru.

W koncelebrze uczestniczył proboszcz parafii ks. Mieczysław Górski – fundator sztandaru, a zarazem Dekanalny Opiekun Akcji Katolickiej. Na awersie umieszczono symbol AK, natomiast na rewersie widnieje wizerunek patrona parafii św. Michała Archanioła.

Członkowie parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej są dumni ze sztandaru, co zostało wyrażone w przemówieniu ich przedstawicielki, która powiedziała, że sztandar będzie wrastał w ich codzienność, wartości, pracę i sukcesy. Będzie jak oręż w walce z trudnościami w życiu. Została złożona obietnica podejmowania wyzwań, którym będą starali się sprostać, mając w pamięci i sercach słowa świętego Jana Pawła II:

„Podwójcie waszą miłość i wysiłek, by przez świętość życia i zapał apostolski czynić coraz wspanialszym życie kościoła”.

Mimo niewielkiej liczby uczestników uroczystości w kościele parafialnym z powodów sanitarnych, parafianie mieli możliwość uczestniczyć w Eucharystii za pomocą internetu, modląc się o ustanie pandemii za przyczyną Fatimskiej Pani.

.

Poświęcenie Sztandaru Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Szalowej odbyło się 13 maja 2020 r. Uroczystość zbiegła się z rozpoczęciem Nabożeństw Fatimskich w parafii i rocznicą zamachu na Ojca świętego Jana Pawła II. ( Fotogaleria )

.

Komentowanie jest wyłączone