„Oddany Maryi, Sługo Miłosierdzia, Janie Pawle Wielki wstawiaj się za nami”

9 i 10 czerwca 2020 roku, dokładnie w 33 rocznicę przyjazdu Ojca świętego do Tarnowa, przeżywaliśmy w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza nawiedzenie Relikwii i Obrazu św. Jana Pawła II. Aby się przygotować na to spotkanie od niedzieli 31 maja po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie do NSPJ modliliśmy się nowenną do św. Jana Pawła. Jego wstawiennictwu polecaliśmy Kościół św. i papieża Franciszka, naszą Ojczyznę i cały świat, kapłanów, misjonarzy i osoby konsekrowane, wypraszaliśmy nowe święte powołania do służby w Kościele, polecaliśmy polskie rodziny, aby były silne wiarą i miłością, ludzi chorych i cierpiących prosząc dla nich o łaskę zdrowia oraz ustanie epidemii, modliliśmy się o ochronę ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, a także za dzieci i młodzież, aby wzrastali w łasce i mądrości, zawierzaliśmy wspólnotę parafialną, naszych duszpasterzy oraz wszystkich członków Akcji Katolickiej i ich rodziny. Do wtorku 9 czerwca można było składać prośby i podziękowania za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.  

9 czerwca o godz. 17:30 w procesji wprowadziliśmy Obraz i Relikwie do świątyni. Nasze czuwanie rozpoczęliśmy od wysłuchania słów Ojca świętego, który przed Mszą beatyfikacyjną w Tarnowie przywitał zgromadzone tłumy i nie mogąc przejechać wzdłuż sektorów, chciał się na wszystkich „napatrzeć”. Zakończył to improwizowane powitanie słowami: „Ludu Boży. Ludu powołany w Chrystusie do świętości! Przychodzę tutaj, aby wraz z Tobą świętować świętość Twojej Córki! To jest moja wielka radość! Dziękuję Wam, że mogłem się na Was napatrzeć!” Po tych słowach odmówiliśmy Litanię do św. Jana Pawła II a o godz. 18:00 rozpoczęła się Msza św. wotywna o św. Janie Pawle II pod przewodnictwem ks. Prałata Jana Ptaka. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie czerwcowym do NSPJ a po nim Asystent parafialny AK ks. Paweł Krawczyk odczytał prośby i podziękowania za otrzymane łaski za wstawiennictwem Ojca św. Uwielbialiśmy Boga za życie i pontyfikat naszego Rodaka a matki z Róż Różańcowych poprowadziły Różaniec rozważając Tajemnice bolesne z tekstami Jana Pawła II. Ok. godz. 20 członkowie AK kontynuowali czuwanie cytując słowa papieża wypowiedziane w czasie kolejnych pielgrzymek do Polski. Przed Apelem Jasnogórskim odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia zawierzając świat Bożemu Miłosierdziu. Po uroczystym Apelu Jasnogórskim wysłuchaliśmy nagrania ze spotkania młodzieży pod oknem Pałacu Biskupiego w Tarnowie. Potem był czas na indywidualne błogosławieństwo Relikwiami. O 21:37 głos dzwonu przypomniał o godz. odejścia do Domu Ojca naszego Kochanego Ojca św.

W środę 10 czerwca po Mszy św. o godz. 7:00 wysłuchaliśmy całej homilii Ojca św. ze Mszy św. beatyfikacyjnej Karoliny Kózkówny. Potem był czas na indywidualną cichą modlitwę przy obrazie i Relikwiach.

W Godzinie Miłosierdzia spotkaliśmy się, aby jeszcze raz zawierzyć świat Bożemu Miłosierdziu, rozważaliśmy Tajemnice chwalebne Różańca św. i o godz. 16 przekazaliśmy Obraz i Relikwie przedstawicielom parafii w Pawęzowie. Bogu niech będą dzięki za łaskę nawiedzenia i wszystkich ludzi, którzy czuwali razem z nami.

„Oddany Maryi, Sługo Miłosierdzia, Janie Pawle Wielki wstawiaj się za nami”

Teresa Tracz

..9 i 10 czerwca 2020 roku, dokładnie w 33 rocznicę przyjazdu Ojca świętego do Tarnowa, przeżywaliśmy w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza nawiedzenie Relikwii i Obrazu św. Jana Pawła II. Foto. Jerzy Zgłobica

( Fotogaleria ) 9 i 10 czerwca 2020 roku, dokładnie w 33 rocznicę przyjazdu Ojca świętego do Tarnowa, przeżywaliśmy w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza nawiedzenie Relikwii i Obrazu św. Jana Pawła II. Foto. Jerzy Zgłobica

.

Komentowanie jest wyłączone