Peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Nagoszynie – 7 III 2020

,,, O jak są pełne wdzięku na górach nogi zwiastuna radosnej nowiny, który ogłasza pokój, zwiastuje szczęście, który obwieszcza zbawienie, który mówi do Syjonu: «Twój Bóg zaczął królować»”. Iz 52,7

Od kilku tygodni parafia pw. św. Antoniego w Nagoszynie przygotowywała się do tak wielkiego wydarzenia, jakim było nawiedzenie naszej wspólnoty parafialnej przez obraz i relikwie św. Jana Pawła II. Co prawda od Jego śmierci upłynęło już 15 lat i powoli zaciera się w umysłach katolików – zwłaszcza tych młodszych- pamięć o tym Największym z Rodu Polaków, którego historia nazwała Janem Pawłem Wielkim, a tytuł ten przysługuje tylko kilku papieżom i świętym w kościele.

Trzeba koniecznie przypominać sobie ponadczasowe nauczanie tego Wielkiego Papieża. I właśnie to wydarzenie do którego przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu służy temu właśnie celowi. Obok pogłębienia kultu św. Jana Pawła II, chcieliśmy także przypomnieć sobie  zasadnicze rysy Jego nauczania.   

Całość przygotowania owej uroczystości wzięli na swoje barki członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z naszej parafii.

         W pierwszą sobotę marca czyli 7 III 2020 r. o godz. 17.00,  rozpoczęła się uroczystość nawiedzenia relikwii Świętego Papieża   odmówieniem  rożańca  przed  Najświętszym Sakramentem. Dobrze się stało, ponieważ to właśnie On związał swoje życie od najmłodszych lat z Matką Bożą, to właśnie On uczył świat, że trzeba poprzez odmawianie modlitwy różańcowej i wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP przebłagać Boga za ogrom ludzkich nieprawości.

         Po nabożeństwie różańcowym została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. proboszcza  Asystenta  POAK  ks.  dr  hab. Kazimierza   Talarka  oraz ks.  mgr   Piotra  Machnika. Po Mszy św. obecni w świątyni parafialnej mogli ucałować relikwie Świętego, a potem rozpoczęło się modlitewne czuwanie w czasie którego  odmówiono  litanie do św. Jana Pawła II,  odczytano prośby i podziękowania  oraz    odśpiewano koronkę do Miłosierdzia Bożego. Nie zapomniano też o montażu słowno muzycznym i odczytaniu kilku fragmentów homilii papieskiej wygłoszonej przez św. Jana Pawła II w Starym Sączu w czasie Jego wizyty 16 czerwca 1999 r.,  homilii w której mówił o potrzebie  świętości w życiu osobistym i społecznym każdego człowieka.  W czasie czuwania odpowiednią chwilę czasu przeznaczono na chwile milczenia, aby pomedytować nad tajemnicą Jego świętości.  Następnie  został  odczytany Akt  oddania Akcji  Katolickiej  w  Polsce  św.  Janowi  Pawłowi II.

         Czuwanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim po którym obraz został przekazany członkom Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z Ostrowa.

         Św.  Janie  Pawle II  prowadź  nas  drogą  maryjną.  Niech ,, Totus Tuus ”  bedzie   światłem  dla  każdego  z  nas,  naszych  rodzin,  parafii  i  Kościoła.

Prezes  POAK

.

W pierwszą sobotę marca czyli 7 III 2020 r. o godz. 17.00, rozpoczęła się uroczystość nawiedzenia relikwii Świętego Papieża, w parafii pw. św. Antoniego w Nagoszynie. ( Fotogaleria )

 

.

Komentowanie jest wyłączone