Rekolekcje Wielkopostne Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej

„O Panie-to Ty nas tu zebrałeś, by nas wzmocnić swoim Słowem i Ciałem”.  Wielka Tajemnica Wiary – to temat rekolekcji wielkopostnych dla członków Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, które odbyły się w dniach od 28 lutego do 1  marca  w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach.  Rozważań rekolekcyjnych Asystenta diecezjalnego AK DT ks. dr hab. Jana Bartoszka słuchało ponad 120 członków stowarzyszenia z kilkudziesięciu oddziałów parafialnych.

Dni rekolekcji każdy z nas przeżywał na swój sposób, ale dla każdego był to czas szczególnego zamyślenia, „czas zatrzymania się”, odłożenia w kąt niezałatwionych spraw. To święty czas zasłuchania się, by w natłoku codziennych zajęć na  nowo odnaleźć siebie, drugiego człowieka i Boga. Dziękujemy Panu Bogu za ten wyjątkowy czas a  naszemu przewodnikowi duchowemu za uświadomienie nam, „ że Eucharystia daje życie. Kto karmi się Chlebem Eucharystycznym powinien stać się chlebem dla bliźnich.  Eucharystia uczy nas miłości bezwarunkowej, wzywa nas do przebaczania i uczy nas wzajemnego przebaczenia. Eucharystia uczy, że miłość to gotowość do dawania swojego życia.  W Eucharystii Bóg pomaga człowiekowi pojednać się ze sobą . Najdoskonalszą szkołą modlitwy jest Eucharystia. To ona powinna zaczynać wszystkie nasze sprawy. Jezus żywy w Tabernakulum modli się za nas w dzień i w nocy.  Jakiej trzeba miłości by pozostać w więzieniu? By pozostać w Tabernakulum? Jakiej trzeba pokory by ukryć Bóstwo?”

I Chociaż trzy dni minęły bardzo szybko, wierzymy, że owocować będą w naszym życiu. Dom Rekolekcyjny w Ciężkowicach  to niezwykłe miejsce. „Dom z duszą”, który czeka na kolejnych spragnionych Słowa Bożego i wspólnoty. Ks. Janie w konferencjach uświadomiłeś nam wielkie znaczenie Eucharystii jako uobecnienia Ofiary Ciała i Krwi Pana Jezusa i rolę modlitwy dla kształtowania naszej relacji z Bogiem. Dziękujemy za wspólną modlitwę i  trud włożony w przygotowanie nas do spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem, przemieniającym nasze życie. Zawierzamy w modlitwie Twoje kapłaństwo Jezusowi Chrystusowi – Dobremu Pasterzowi i Matce Kapłanów. Życzymy nadal  tej pasji i miłości, z jaką przedostajesz się do naszych serc.

Anna Jakubowska
Sekretarz DIAK

. (Fotogaleria) Zdjęcia: Anna Jakubowska, Jerzy Albertusiak

Rekolekcje Wielkopostne Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Wielka Tajemnica Wiary – to temat rekolekcji wielkopostnych dla członków Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, które odbyły się w dniach od 28 lutego do 1 marca 2020r. w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach. (Fotogaleria) Zdjęcia: Anna Jakubowska, Jerzy Albertusiak