XIX Spartakiada parafialna w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie

XIX Spartakiada – Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza Tarnów

W czasie ferii zimowych w dolnym kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie już po raz dziewiętnasty gościliśmy dzieci, młodzież i dorosłych nie tylko z naszego regionu. XIX Spartakiada parafialna znów zgromadziła zawodników i kibiców w różnym wieku. Przyjazna atmosfera i gościnność organizatorów sprzyjała radosnej rywalizacji.

We wtorek 4 lutego odbył się turniej tenisa stołowego, który prowadzili panowie: Zbigniew Kądzielawski i Marian Wantuch. W sportowych zmaganiach uczestniczyło 31 osób, z czego dzieci i młodzież stanowili zdecydowaną większość. W rozgrywkach brało udział także 11 dorosłych.

Również w środę 5 lutego na turnieju szachowym prowadzonym przez sędziego klasy państwowej Wiesława Kasperka i sędziego Pawła Kasperka wśród 71 zawodników nie brakowało najmłodszych. Grzesiu Kosiba miał zaledwie 6 lat, a 25 innych uczestników nie ukończyło 14 roku życia. W tej grupie wiekowej było 15 chłopców i 10 dziewczynek. Oba turnieje trwały po kilka godzin, więc organizatorzy (Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Parafialny Oddział Caritas) zapewnili wszystkim obecnym poczęstunek – kanapki, słodycze, wodę mineralną, herbatę i kawę. Wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki a najlepsi we wszystkich kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe i dyplomy.

W środę 12 lutego o godz. 18 w czasie Mszy św. nowennowej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy dziękować za dobrze spędzony czas, prosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla wszystkich uczestników, sponsorów i organizatorów XIX Spartakiady Parafialnej. Mamy również nadzieję, że spotkamy się w podobnym gronie już za rok. Czeka nas bowiem mały jubileusz – nasza XX Spartakiada parafialna. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Teresa Tracz
Prezes POAK