Relacja z Uroczystego obchodu święta Niepodległości w Parafii św Heleny w Nowym Sączu przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

W Dniu 11.11.2019r z okazji Święta Niepodległości Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zorganizował wraz z Klubem Seniora działającym przy naszej Parafii pod patronatem Akcji Katolickiej z tej okazji Wieczornicę  w Klubie Seniora. Scenariusz i dekorację przygotowała Pani Prezes wraz z Panią Ireną Buźniak -członkinią AK  która jest odpowiedzialna i prowadzi Klub Seniora. Zaprezentowała krótki wstęp o wkładzie Kościoła Katolickiego w odzyskaniu Niepodległości Polski. Następnie  poprowadziła cały program i śpiewanie piosenek Patriotycznych .Zaczęliśmy od zaśpiewania pieśni ,,Nie rzucim ziemi  skąd nasz ród ,,.Następnie uwielbialiśmy Boga dziękując Mu za odzyskanie Wolności. Potem śpiewaliśmy pieśni i piosenki Patriotyczne , Kościelne i Biesiadne. Na akordeonie akompaniował nam Pan Adam mieszkaniec naszej Parafii. W międzyczasie był  poczęstunek, który przygotowały członkinie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Na zakończenie wszyscy Parafianie – uczestnicy uroczystości zaśpiewali ,,Boże coś Polskę”.  Był to dla nas wszystkich piękny czas wspólnoty modlitewnej poprzez śpiewanie pieśni Patriotycznych i lekcja Historii.

Fotografie wykonał Pan Roman Bielski

Treść Bogusława Pietrzak Prezes POAK