Podziękowania dla wszystkich członków AK DT za 2019 rok

„Święty Janie Pawle II, nasz Patronie, pomóż nam odnajdywać mądrość i moc w wypełnianiu zadań do których powołuje nas Chrystus w swoim Kościele”.

Szanowni Państwo, prezesi i członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Za nami kolejny rok pracy na rzecz naszego stowarzyszenia. W ostatnią sobotę prezesi spotkali się na posiedzeniu Rady, podczas której podsumowaliśmy nasze działania oraz przyjęliśmy plan pracy na 2020 rok. Za nami tak ważne wydarzenia jak inicjatywa związana ze słowem wdzięczności i solidarności członków Akcji Katolickiej naszej diecezji z kapłanami oraz inicjatywa modlitwy za wszystkich kapłanów naszej diecezji. Najważniejszym wydarzeniem było spotkanie międzydiecezjalne w Starym Sączu, gdzie rozpoczęliśmy peregrynację relikwii świętego Jana Pawła II po wszystkich dwustu Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej jako przygotowanie do jubileuszu  25-lecia istnienia i działania Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Każdy POAK realizuje swoje zadania akcyjne dla dobra naszego stowarzyszenia i  tarnowskiego Kościoła. Bardzo dziękuję za liczne Państwa inicjatywy, poświęcony czas, trud i zaangażowanie. Zachęcam do dalszej pracy. Już za kilka miesięcy weźmy liczny udział w rekolekcjach formacyjnych, w pielgrzymkach, a także w uroczystości w setną rocznicę urodzin naszego patrona świętego Jana Pawła II w parafii błogosławionej Karoliny Kózki w Tarnowie, gdzie zakończymy uroczyście peregrynację. We wrześniu zaś będziemy dziękować za 25 lat naszej akcyjnej pracy po reaktywacji w 1995 roku.
            Jeszcze raz pragnę Wam wszystkim podziękować, za pracę w minionym okresie i za liczne Wasze apostolskie działania. Dziękuję także za modlitwę i życzliwość. W szczególny sposób pragnę wyrazić naszą wdzięczność asystentom Akcji Katolickiej. Z serca dziękuję za zaufanie jakim obdarzacie świeckich w naszej diecezji i w swoich parafiach. Dziękuję za Wasze błogosławieństwo, towarzyszenie nam i wspieranie oraz udzielanie wszelkiej pomocy w podejmowaniu misji w Akcji Katolickiej. Dziękuję za to, że możemy iść obok siebie dla dobra Kościoła. Szczęść Boże!

Robert Rybak
            prezes Zarządu