Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w Parafii Brzozowa

„Jakże byłoby pięknie,
gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć:
dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”
(Papież Franciszek)

Ojciec Święty Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Jego mottem były słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. W odpowiedzi na apel Papieża Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Brzozowej zorganizował dla dzieci z terenu parafii konkurs plastyczny o tematyce misyjnej. Celem konkursu było rozwijanie w uczniach wrażliwości na potrzeby Kościoła misyjnego i budzenie ducha solidarności z dziećmi i młodzieżą w najuboższych krajach świata i mamy nadzieję, że ten cel został osiągnięty. Komisja konkursowa, w skład której weszli niektórzy nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Brzozowej oraz członkowie POAK, wyłoniła najlepsze rysunki w każdej kategorii wiekowej spośród wielu pięknych prac. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ uczestnicy konkursu wykazali się naprawdę wysokimi umiejętnościami artystycznymi. Uroczyste wręczenie nagród przez Proboszcza ks. Stanisława Wojtasa odbyło się na zakończenie nabożeństw różańcowych w dniu 31 października 2019 r. Piękne dyplomy zaprojektował ks. Sebastian Piech. Nagrody (piłka, plecak, gry planszowe, różańce, czasopisma i książki o tematyce religijnej, słodycze i inne) zostały ufundowane ze środków własnych POAK, indywidualnie przez niektórych członków POAK oraz księży Proboszcza i Katechetę.

Dziękujemy wszystkim za życzliwość, a zwycięzcom gratulujemy!

Tekst: Krystyna Gotfryd
Prezes POK w Brzozowej